Hráči Komety Brno, nejblíže zleva Martin Erat

TELH: Kometa porazila Jihlavu 4:2. Jak vypadaly vzájemné zápasy v minulosti?

HC Kometa Brno dnes porazila Jihlavu 4:2 v rámci sedmého kola Tispsport extraligy. V tabulce si drží prozatím páté místo. Jak si vedly týmy v minulosti?

Brno šlo do vedení 1:0 již v sedmé minutě, když se prosadil Tomáš Vincour z přesilové hry. O tři minuty později to bylo již 2:0, když se trefil Ondřej Němec. Na začátku druhé třetiny zvýšil stav Martin Dočekal. Jihlava se nevzdávala a tlačila se do útoku. Střelecky na tom byli o něco lépe. Ve dvacátésedmé minutě snížil na 1:3 Radoslav Macík. V polovině závěrečné třetiny dal kontaktní gól Petr Šidlík. Dukla hrála bez brankáře v posledních minutách základní hrací doby, gól ale nedali. Naopak Brno dalo gól do prázdné brány, autorem byl Martin Dočekal.

HC Kometa Brno: HC Dukla Jihlava 4:2

Branky a nahrávky: 8. Vincour (O. Němec), 11. O. Němec (L. Čermák), 23. Dočekal (Vincour), 59. Dočekal ( – 28. Macík (Suchánek, Jiránek), 51. Šidlík (T. Kubalík, R. Hubáček)

Zajímavosti z minulosti vzájemných zápasů

Nejvíce branek v zápase:

Rok 1959- Jihlava: RH Brno 9:7 (16 branek)

Největší brankový rozdíl:

Rok 1957- Jihlava: RH Brno 0:11

Rok 1989- Dukla Jihlava: Zetor Brno 11:0

Kontumační zápas:

Rok 1970- ZKL Brno: Dukla Jihlava 0:5 poté, co byl brankář Dukly zasažen monočlánkem hozeným z hlediště. Brňané chtěli pokračovat s tím, že jim nabídnou brankáře. Jihlava toto odmítla a zápas se musel ukončit.