TELH: ČTVRTFINÁLE – Hradec Králové postoupil do semifinále a připojil se ke Kometě!

Dnes se odehrál již pátý zápas v sérii mezi Hradcem Králové a Litvínovem.

MOUNTFIELD HRADEC KRÁLOVÉ 7:4 HC VERVA LITVÍNOV

Stav série: Hradec Králové 4:1 Litvínov

Do utkání vlétli domácí opravdu ve velikém stylu. První branku vstřelili prakticky ihned po buly a to v čase 1:53, když využili první přesilovou hru. Nabito dostal mezi kruhy Knotek, ale jeho nebezpečnou střelu Janus vyrazil jen před sebe. Odražený touš si našel Köhler, který zametl puk za litvínovského gólmana. Na druhou branku jsme nemuseli čekat nijak dlouho. Z pravého rohu Bednář poslal křižnou přihrávku na Knotka, který poslal puk na najíždějícího se Deje, který bez problému zakončil a využil tak další přesilovou hru domácích. V čase 7:14 se podařilo ujet dvojici Knotek Šimánek, ale Janus tuto šanci zlikvidoval. V desáté minutě se po třetí v zápase radovali domácí. Jake Newton vypálil od modré čáry, do dělovky vložil svojí hokejku Picard, který tam změnil dráhu puku. Ten přesně zapadl do mezery mezi betony litvínovského brankáře. Do konce první třetiny si vytvořil Hradec Králové ještě několik zajímavých příležitostí, ale litvínovský gólman byl proti, proto Mountfield po dvaceti minutách vedl nad černožlutými 3:0. Ve druhé třetině se děly věci. Na začátku se domácím podařilo navýšit na neskutečných 5:0. Ale ve druhé části druhé třetiny se hosté vzchopili a v čase 29:49 vstřelili branku naděje. Od té chvíle jakoby z mrtvých vstali a začali hrát na plno. Což se jim vyplatilo, jelikož do konce druhé periody vstřelili ještě jednu branku a snížili na 5:2. Do třetí třetiny oba celky vstoupily s otevřeným hokejem. Jak Hradec, tak i Litvínov na začátku poslední periody vstřelily po jednom gólu a tak domácí měli trojbrankový náskok. V čase 52:49 korigoval skóre Dej, který vystihl Petráskovu přihrávku. Nakonec v úplném závěru se prosadil Karel Kubát, který našel milimetrovou mezírku u tyčky Rybárovi branky. Hradec porazil Litvínov 7:4 a stal se tak druhým semifinalistou.

Diváci: 6890 (vyprodáno)

Branky a nahrávky: 2. Köhler (T. Knotek, Jaroslav Bednář), 6. Dej (T. Knotek, Jaroslav Bednář), 10. Picard (Newton, Jarůšek), 22. Picard (Jarůšek, Pláněk), 29. T. Knotek (Jaroslav Bednář, Gregorc), 43. Jaroslav Bednář (Köhler), 53. Dej – 30. Trávníček, 34. M. Hanzl (J. Černý, Gula), 46. Lukeš (V. Hübl), 58. Kubát (Válek)