Fanoušci Komety Brno
Foto: hc-kometa.cz (foto Roman Kantor)

TELH: Brno málem ztratilo dobře rozehraný zápas s Jihlavou, tři body bral Třinec a Vítkovice

Fanoušci Komety Brno

Sváteční 33. kolo domácí nejvyšší hokejové ligy nabídlo k vidění celkem šest duelů. Kometa v DRFG aréně vyzvala Jihlavu. Třinec zavítal na led Litvínova a Chomutov do Liberce. Vítkovice se v rámci tohoto kola střetly s Mladou Boleslaví a Plzeň s Pardubicemi. Olomouc doma přivítala Zlín. Sparta s Mountfiledem svůj zápase odehrají 16. ledna.

HC VERVA LITVÍNOV VS. HC OCELÁŘI TŘINEC

Extraliga pokračovala i o svátku. Třinečtí Oceláři zajeli na led Litvínova, kde svého soupeře rozebrali. V závěru první třetiny se do vedení dostali domácí, když se trefil Gerhát. Ve druhé třetině se hostům podařilo vyrovnat a dokonce otočit vedení na svojí stranu. Vzápětí však dokázali domácí také vyrovnat na 2:2 a za tohoto stavu také skončila druhá perioda. Třetí třetina patřila hostům, kteří nadělili svému soupeři tři branky a vyhráli 5:2.

Branky a nahrávky: 20. Gerhát (F. Lukeš), 39. M. Hanzl (Trávníček) – 37. Linhart (D. Musil, Cienciala), 38. Adamský (Martin Růžička, Adámek), 44. Petružálek (Polanský), 52. Polanský (Cienciala, M. Doudera), 60. Rákos

BÍLÍ TYGŘI LIBEREC VS. PIRÁTI CHOMUTOV

Diváci mohli v Home Credit Aréně vidět opravdu velmi pohledný a vyrovnaný zápas mezi domácím Libercem a Chomutovem. Jako první se do vedení dostali domácí, když gólový účet otevřel Jelínek, který ztečoval přihrávku za chomutovského gólmana. V 15. minutě byl stav vyrovnaný, když Poletín zavezl do útočného pásma. Uviděl svého spoluhráče, kterému nahrál a ten ránou prostřelil Romana Willa. Ve druhé třetině další branka nepadla, ale ve třetí periodě diváci mohli vidět další dvě povedené střely, po jedné na každé straně. Za vyrovnaného stavu 2:2 skončila třetí třetina a následovalo prodloužení, ve kterém rozhodl v čase 64:19 Vladimír Růžička.

Branky a nahrávky: 8. P. Jelínek (Lakatoš, Ševc), 52. P. Jelínek (Ordoš, Kolmann) – 15. Chlouba (Poletín, Chrpa), 44. V. Růžička (Dietz, Vondrka), 65. V. Růžička

HC KOMETA BRNO VS. HC DUKLA JIHLAVA

V DRFG aréně brněnská Kometa vyzvala jihlavskou Duklu. V začátku utkání se do nějakých šancí dostali hosté, ale domácí své šanci v první třetině využili a dostali se do dvoubrankového trháku. Ve druhé třetině se hosté začali pomalu, ale jistě dostávat do hry. V čase 48:23 se prosadil Skořepa, který se dostal do úniku a svojí šanci 100% využil. Langhamera překonal střelou do horního růžku. O vyrovnávající branku Jihlavy na 2:2 se postaral Erik DE LA Rose, který od modré čáry prostřelil úplně vše, co mu stálo v cestě. Rozhodující branka padla v čase 63:04, kdy se prosadil Vojtěch Němec, který jel trestné střílení. Němec si Vejmelku šikovně vymíchal a následnou forhendovou kličkou gólmana překonal. Jihlava tak z brněnské DRFG arény odváží bod.

Branky a nahrávky: 16. Dočekal (Horký), 17. J. Krejčík (Horký), 64. V. Němec (TS) – 28. Skořepa, 49. de la Rose (Rabbit)

VÝSLEDKY 33. KOLA

HC Kometa Brno: HC Dukla Jihlava 3:2p
HC Verva Litvínov: HC Oceláři Třinec 2:5
Bílí Tygři Liberec: Piráti Chomutov 2:3p
HC Vítkovice Ridera: BK Mladá Boleslav 7:1
HC Škoda Plzeň: HC Dynamo Pardubice 2:3sn
HC Olomouc: Aukro Berani Zlín 1:0
HC Sparta Praha: Mountfield HK - 16. 1. 2018

78 8