Jaromír Jágr v tréninkovém dresu Calgary Flames se připravuje na svůj debut v tomto klubu
Foto: calgaryflames.com / Torie Peterson

Souboj generací! Jágr vyzve v noci mladíčka Nečase

Jaromír Jágr v tréninkovém dresu Calgary Flames se připravuje na svůj debut v tomto klubu

Schyluje se nám k opravdu zajímavému generačnímu souboji. V noci na zítra se totiž odehraje utkání mezi Carolinou Hurricanes a Calgary Flames. Nic netradičního. Ovšem proti sobě nastoupí dvě úplně odlišné generace českého hokeje.

Když se Jaromír Jágr stal v roce 1998 olympijským vítězem v Naganu, nebyl mladíček Martin Nečas ještě ani na světě. Jágr prožíval nejlepší léta svého zámořského života v NHL v dresi Pittsburghu a rodiče Martina Nečase pravděpodobně ani nevěděli, zda se jim narodí holka nebo kluk. Takový je příběh aktuálních rivalů, jenž proti sobě nastoupí. 

Zatímco Jágr má na svém kontě přes 1.700 zápasů v základní části NHL a 1915 bodů, Nečas odehrál ve svém mladém věku v NHL zatím pouze 2 třetiny (necelých 7 minut na ledě) a do statistik se zatím nezapsal. U obouto však vypadalo, že se do NHL letos nepodívají. 

Jágr dlouho čekal na vhodnou smlouvu ze strany nějakého klubu NHL, která nakonec přišla z Calgary. Neotálel a hned během svého druhého utkání si připsal asistenci, což pro něj znamenalo 1915. bod v základní části NHL. Dál tak hodlá útočit na magickou hranici 2.000 bodů a překonání nejlepšího muže s nejvíce odehranými zápasy v základní části NHL. V klubu teď navíc povýšil. Na úvod nastupoval ve třetím útoku po boku Kanaďanů Versteega a Benneta. To se však nyní změní. Jágr si díky své píli a odhodlání vysloužil nominaci do elitní formace plamenů, kde bude nastupovat po boku Monahana a Gaudreaua. Druhý jmenovaný vyjádřil v rozhovoru pro zahraniční novináře přání, že by si velice rád zahrál v jednom útoku právě po boku Jágra. A to se mu nyní splní. 

Trenér Flames zároveň nechce, aby hráči měnili kvůli Jágrovi hru. Česká legenda by měla dodat elitnímu útoku více prostoru a kombinací a s tahouny plamenů z Calgary by se také měla stát více produktivní. 

Martin Nečas byl draftován Carolinou v 1. kole letošního výběru jako 12. v pořadí. Sám hned na úvod však prozradil, že by ještě sezónu rád strávil v brněnské Kometě. Vše ale šlo jinak. Nečas v kempu zaujal a byl povolán do prvního týmu. I když během úvodních klání zůstal pouze na tribuně. Nyní svoji šanci konečně dostal. Ve svém úvodním utkání, kde Carolina porazila Edmonton Oilers poměrem 5:3, nastupoval ve třetí formaci, které je složená z mladých talentů. Nečas na centru, švéd Lindholm a Fin Aho na křídlech. Český mladíček sice nebodoval v daném utkání, nicméně se dá očekávat, že trenér pro utkání proti Calgary nebude nijak hýbat sestavou a Nečas by měl nastoupit opět ve třetí lajně, která by měla hrát ve stejném složení. 

Jaromír Jágr i Martin Nečas se dle webu nhl.com nachází na předzápasovém line-up, což značí o tom, že by oba měli zasáhnout do hry. 

Dočkáme se souboje těchto dvou hráčů přímo na ledě a nebo se jen symbolicky pozdraví na lavičce či v šatně? Utkání započne ve 3:00 SELČ. 

187 0