Český útočník Jakub Vrána
Foto: nhl.com

SESTŘIHY NHL- Vrána se trefil pod širým nebem, Voráček svými body nezabránil prohře v gólové přestřelce s Tampu Bay

Český útočník Jakub Vrána

Včera večer a dnes v noci se odehrálo spousta zápasů NHL, během kterých dokázalo bodovat hodně Čechů. Dnes se odehrál také zápas pod širým nebem, kde si to rozdali Washington s Torontem.

Včerejší zápas mezi Tampou Bay a Philadelphií nabídl divákům v aréně hned třináct branek. Tuto přestřelku nakonec ovládli domácí, když zvítězili 7:6 po samostatných nájezdech. V tomto zápase se dokázal bodově prosadit také Jakub Voráček, který vstřelil gól a na další přihrál. Celý zápas odchytal český brankář Petr Mrázek, který z 35 střel pustil za svá záda šest gólů a procentuální úspěšnost zákroků měl na čísle 82,9. V zápase řádil Stamkos, který dal dva góly a zaznamenal tři asistence. Zcela zaslouženě byl vyhlášen hvězdou zápasu. 

Zápasem dne byl bezpochyby ten, který se odehrál pod širým nebem. Zde si to rozdal Washington s Torontem. Ruský útočník Alex Ovečkin vstřelil již 40. této sezóny a je vůbec prvním hráčem, který tuto metu v aktuální sezóně překonal. Do statistik střelců se zapsal také Jakub Vrána, který svým jedenáctým gólem zvýšil stav na konečných 5:2. Na opačné straně si připsal jednu asistenci obránce Roman Polák. Tomáš Plekanec v barvách Maple Leafs vyšel naprázdno. 

Posledním Čechem, který dokázal v noci bodovat, byl Dominik Simon, který byl včera po třech dnech povolán zpět do týmu Pittbusrgh Penguins. Tučňáci dokázali v noci porazit Islanders 3:2 v prodloužení. Naopak v zápase mezi Bostonem a Montrealem nebodovali David Krejčí s Pastrňákem. 

Sestřihy NHL- 4.3

Tampa Bay: Philadelphia 7:6 po samostatných nájezdech

Dallas: St. Louis 3:2 v prodloužení

Los Angeles - Chicago 3:5

Pittsburgh - NY Islanders 3:2 v prodloužení

Arizona - Ottawa 2:1

Washington - Toronto 5:2

Boston - Montreal 2:1 v prodloužení

Edmonton - NY Rangers 2:3

79 13