Český brankář David Rittich v dresu Calgary Flames

Rittich pomohl Calgary k vysoké výhře, Vrbata vstřelil gól po téměř dvou měsících

Dnes v noci zaznamenal z českých hráčů jeden bod Radim Vrbata z Floridy, když vstřelil úvodní gól utkání mezi Panthers a Gold Knights. V dalším zápase se v bráně Calgary představil David Rittich, který pomohl týmu k debaklu Vancouveru 6:1.

Zápas mezi Calgary a Vancouverem se vyvíjel lépe pro hosty z Calgary. Ti vedli už v šesté minutě 1:0, když se trefil Jankowski. Dalších gólů se fanoušci dočkali až v druhé třetině. Flames nasázeli do brány Vancouveru hned čtyři branky a vypadalo to na debakl. V šesté minutě poslední dvacetiminutovky sice snížil na 1:5 Granlund, ale to bylo z pohledu domácích vše. Ferland pak pečetil výhru Calgary nad Vancouverem 6:1. Jaromír Jágr a ani Michael Frolík v tomto zápase nebodovali. V bráně hostů se představil také David Rittich, který ze 17 střel inkasoval pouze jeden gól. Jágr se vrátil po krátké zdravotní do sestavy a nastoupil ve čtvrté lajně.

Zajímavost dne

Vegas Golden Knights (nováček NHL) dnes vyhrál svůj jednadvacátý zápas ve své premiérové sezóně. Prozatím jim patří třetí místo v Západní konferenci se 44 body a skórem 11:97. Mezi nejrpdouktivnějšího hráče týmu patří Audy Marchessault J., který již zaznamenal 29 bodů (11+18) a v tabulce kanadských bodů mu patří 36. místo.