Red Bull Urban Buly (Ostrava- Poruba)
Foto: redbull.com

Redbull Urban Bully: Redakce iSport365 vzala hokejky a šla bojovat

Red Bull Urban Buly (Ostrava- Poruba)

Pouliční hokej (street hockey) se vrátil na českou scénu. A to ve velkém. Společnost Red Bull totiž uspořádala soutěž v pouličním hokeji. A zájem byl obrovský. Tohoto turnaje se zúčastnili také dva našei redaktoři. Jak turnaj probíhal? Dozvíte se v následujíci reportáži.

Dva redaktoři isport365 se rozhodli, že by mohli reprezentovat sportovní web na nějaké sportovní akci. Dlouho neváhali a vybrali si RED BULL URBAN BULY. Datum konání bylo v sobotu 3.6. v Ostravě- Porubě v areálu Sareza. Akce se konala už v Českých Budějovicích a v Pardubicích. Třetí zastávka byla právě v Ostravě a čtvrtá byla v Liberci. Národní finále se bude odehrávat v Praze 8. července.

Redaktoři (David Przybyla z Třince a Vojtěch Moravec z Prahy) se sešli brzy ráno před areálem Sareza v Ostravě. David přivezl sebou přítelkyni a dalšího spoluhráče Lukáše (dorostence z hokejového Třince). Už se čekalo jen na posledního spoluhráče a to Dominika (tentokráte hokejistu z Frýdku- Místku). Už při vstupu do areálu jsme mohli cítit tu úžasnou atmosféru. V osm hodin začaly registrace týmů. Každý musel podepsat prohlášení. Poté jsme dostali herní náramky, vak s logem Urban Buly, samolepku, poukázku s 10% slevou do sportovního obchodu a poukázky na jídlo a pití. Před devátou hodinou nám řekl pár informaci zakladatel této sportovní akce a hned poté se mohlo jít na zápasy.

Náš tým se jmenoval Svenska Vikingar (švédsky to znamená švédští vikingové). Hlasatelé měli poměrně problém přečíst název. Někteří jej četli jako Švenska Vikindžar nebo Sveňska Vikingar. Bylo to vtipné. Na turnaji v Ostravě bylo celkem 32 týmů, které byly rozděleny do osmi skupin po čtyřech týmech. Hrálo se na dvou hříštích A a B. Náš tým byl ve skupině E, kde nás bohužel čekali zkušené týmy. Čekali nás tedy Predators Ostrava, HC Plácek za barákem a Kanci.

Přezápasová rozcvička a poslední porada týmu Zdroj: David Przybyla (Red Bull Urban Buly) Tým složený poměrně ze zkušených hráčů (dorostenec Třince, dorostenec Ostravy a dva bývalí florbalisté) začal svůj první jako první od 9:00. Začali jsme proti Preddators Ostrava. Zápas se nevyvíjel moc dobře a po hrubce jsme inkasovali jako první. Hrálo se 2x 5 minut. Po prvním poločase jsme prohrávali pouze 0-2 a to jsme mohli ještě skórovat. Rozehrávali jsme standartní situaci. Lukáš Bulava nahrál na zcela volného Davida Przybylu. Ten poslal míček těsně nad branku.  Bohužel druhá půlka se nám vůbec nepovedla. Predátors šikovně kombinovali a i se štěstím vždy dopracovali míček (tenisový) do naší sítě. Ať už to bylo sehráno kombinovaně a nebo vyhozením přes celé hřiště. S prvním soupeřem a vlastně silným soupeřem prohrál náš tým vysoko 0:9.

Red Bull Urban Buly (Ostrava- Poruba)- druhý zápas Zdroj: David Przybyla (Red Bull Urban Buly) Další zápas jsme odehráli v 11:15 proti Kancům. Zápas se nám povedl na jedničku. Náš tým Svenska Vikingar se dostal do vedení 1-0 kuriózním gólem. Kanci totiž hráli na naši polovině a nepřesnou rozehrávkou umístili tenisák až do vlastní sítě. Poté jsme ale opět nestačili na velké zkušenosti soupeřů. Soupeř se snadno dostával k míčku a snad v každé situaci nezaváhal. Malou útěchou pro nás byli Vojta Moravec a Dominik Meca, kteří dali jediné naše góly. Vojta Moravec vstřelil parádní gól, když obešel dva hráče a napálil míč do branky. Vojta tak napálil míček, až lítaly třísky z jeho hole. Parádní moment důraznosti. To Dominik Meca vsítil podobný gól. Obešel jednoho hráče a poté překonal soupeře.

Poslední zápas ve skupině Zdroj: David Przybyla (Red Bull Urban Buly) Poslední zápas ve skupině jsme odehráli něco málo po 13. hodině proti týmu, který měl název HC Plácek za barákem. S tímto soupeřem jsme drželi krok, v částech zápasu jsme byli dokonce i lepším týmem. Ač jsme prohrávali, dokázali jsme vyrovnat hru na 2:2. Střelci našeého týmu byli pro změnu Lukáš Bulava a David Przybyla.  Lukáš Bulava zakončil skvělou individuální akci a David Przybyla naopak využil standartní situaci, když trefil míček přesně a z první poslal střelu do brány. V zápase rozhodovaly maličkosti. Našemu týmu už o nic nešlo, přesto jsme chtěli zvítězit. Dali jsme do toho vše. Odehráli jsme snad nejlepší zápas. Byla vidět chuť po vítězství, odhodlání a hlavně bylo k vidění spousta šancí. Svenska Vikingar nakonec prohrál 2:6. Po každém zápase byla děkovačka se soupeřem. I tak se dá říct, že jsme si zápas užili a nasbírali cenné zkušenosti do budoucích podobných turnajů.

Svenska Vikingar (hráčské statistiky)

Číslo Jméno Góly Asistence Body
1. Vojta Moravec 1 0 1
2. David Przybyla 1 0 1
3. Lukáš Bulava 1 0 1
4. Dominik Meca 1 0 1

Náš tým tedy má celkové skóre 5:26 a umístil se na posledním místě skupiny E s žádným bodem.

Na sportovní akci Red Bull Urban Buly jsme mohli také potkat hokejového mistra světa v hokeji a to Davida Moravce.

Celý turnaj ovládl mladý tým Galacticos (tým složený z mladých hokejistů Třince, Ostravy a  Kopřivnice). Galacticos porazili ve finále tým Saros Olomouc vysoko 11:3.

O třetí místo se porvali dva naši soupeři ze skupiny. Predators Ostrava a Kanci. Bronz nakonec slaví Kanci po výhře 9:3. 

Dá se tedy říct, že jsme měli skupinu smrti.

Budeme uvažovat, jestli si zahrajeme tento turnaj i příští rok. V plánu by mohly být i florbalové akce či fotbalové.

505 8