Hokej - Karlovy Vary vs Třinec

První zápas druhé poloviny baráže zvládly Karlovy Vary a České Budějovice

Sedmé kolo barážové skupiny svedly dohromady Karlovy Vary a Jihlava, v druhém souboji přivítaly Pardubice jihočeský Motor.

HC DYNAMO PARDUBICE 2:3 ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE

Pardubice na domácím ledě přivítaly České Budějovice. Ti v prvním zápase v Pardubiccích zvítězili 2:1. Na podobný výsledek chtěli dnes navázat. Což se jim povedlo. V čase 6:14 se Motor dostal do vedení, zasloužil se o to Vlastimil Dostálek. Pýcha přihrál Pavlinovi, ten nahrál ještě zmiňovanému Dostálkovi, který přesnou střelou vstřelil úvodní branku v zápasu. Motor navíc využil přesilovou hru. Dynamo jako by po obdržené brance nevědělo, co má hrát. Rolinek zkusil křižným pasem najít Schause, který se nacházel v dobré situaci, ale Kváču nedokázal překonat. Po dvaceti minutách Motor vedl 1:0. Na začátku druhé části jsme byli svědky několika přesilových her. Ani jeden z týmu ji nevyužil. Pardubice chtěly prověřit Kváču, ale tento mladičký gólman byl i nadále stoprocentní. Poté se do šance dostal Petr Sýkora, který netrefil poloprázdnou branku. V čase 39:45 Pardubice využily přesilovou hru a vyrovnaly na 1:1. Trončinského střelu tečoval Rolinek. Rozhodčí si šel ještě zavolat a po krátké diskuzi s videorozhodčím byla branka uznána. Po druhé třetiny byl tak stav nerozhodný. Takřka ihned po začátku třetí periody se českobudějovičtí dostali do rychlého protiútoku. Autorem branky se stal Filip Vlček. Po 16 vteřinách České Budějovice znovu udeřily. Tomáš Vak se rozjel a dostal se do útočného pásma, kde napřáhl a trefil přesně. Motor se tak poprvé v zápase dostal do dvoubrankového vedení. Po těchto obdržených brankách domácí zabrali, ale Petr Kváča byl vždy na svém místě. Dynamo sedm minut před koncem třetí periody mělo příležitost si zahrát 52 sekund přesilovou hru pět na tři. Během této dlouhé přesilové hry měli domácí několik vyložených šancí, ale buď pokusy vychytal Kváča, nebo hráči pár centimetrů minuli branku. Nakonec Špirko osm sekund před koncem druhé přesilové hry vstřelil branku a snížil tak stav na 2:3. Následně i Motor si zahrál v početní výhodě a ti ji nezužitkovali ve svůj prospěch. Minutu před koncem třetí třetiny hrály Pardubice bez gólmana. Powerpplay ale nevyužily.

Diváci: 9 101

Branky a nahrávky: 40. Rolinek (Trončinský, Čáslava), 55. Špirko (Čáslava, Schaus) – 7. Dostálek (Pavlin, Pýcha), 42. Vlček (Pavlin), 42. Vak (Fronk)

HC ENERGIE KARLOVY VYRY 3:0 HC DUKLA JIHLAVA

Do dalšího vzájemného zápasu vstoupila líp Energie, která ohrožovala Svobodovu svatyni. První větší šanci si vytvořil Kohout, který krásně obešel hostujícího beka. Svoboda si jeho pokus pohlídal. Další šanci si vytvořil Skuhravý, který dostal propracovanou přihrávku, ale jeho následující kličku vystihl jihlavský gólman. Předvedl opravdu parádní zákrok. Z tohoto tlaku nakonec domácí vstřelili úvodní branku. Dujšík našel Beránka, který v samostatném úniku precizně zakončil. Karlovy Vary tak po první třetině vedly 1:0. První minuty druhé třetiny se hrálo celkem opatrně, poté se Vary dostaly do dvou slibných šancí, druhou však využily. Kohout dostal pas do volného prostoru, odkud bekhendovou kličkou skóroval. Vary se ve 26. minutě dostaly do dvoubrankového trháku. V polovině zápasu Dundáček nahazoval puk na Honzíka, před ním však ještě tečoval Čachotský. Karlovarský gólman ale tečovaný touš zastavil. V čase 34:04 jsme viděli podobnou situaci, která vznikla po pár minutách i na druhé straně. Flek vystřelil na branku a těsně před Svobodou tečoval Beránek. Puk zapadl za zády jihlavského gólmana. Poté přišlo na řadu několik vyloučení. Po druhé periodě domácí vedli už 3:0. V té třetí si domácí hlídali svůj náskok a nenechávali soupeře se dostat do nějaké vyložené šance. Tato taktika pokračovala až do závěrečné sirény a Karlovy Vary tak porazily Jihlavu 3:0. Diváci i hráči slavili první vítězství za tři body na domácím ledě v letošní baráži.

Diváci: 2268

Branky a nahrávky: 14. O. Beránek (Dujsík, Skuhravý), 26. Kohout (Gríger, Dujsík), 35. O. Beránek (Flek)