Jaromír Jágr v dresu Calgary Flames
Foto: nhl.com

Pro Jágra je prioritou Kladno, ale může si zahrát také za Třinec

Jaromír Jágr v dresu Calgary Flames

Je rozhodnuto. Jaromír Jágr je zpět v České republice, kde vypomůže Kladnu k nejlepšímu výsledku a hlavně k postupu do baráže. Pokud by Kladno nepostoupilo do bojů o extraligu, pomohl by Jágr třineckým Ocelářům v boji o titul.

Žijící hokejová legenda jménem Jaromír Jágr se v Česku možná dočká velké změny. Poprvé ve své kariéře by mohl obléknout jiný dres než ten kladenský. Svým souhlasem potvrdil střídavé starty právě za Oceláře Třinec.

Už v sobotu by však mohl nastoupit za Kladno proti Benátkám nad Jizerou, aby splnil limit pro barážové zápasy. „Všichni víme, že abych mohl hrát za Kladno baráž, musím před ní odehrát patnáct zápasů. Spočítali jsme to tak, že už musím nastoupit v každém zápase. Takže se pokusím nastoupit už v sobotu v Benátkách," řekl Jágr.

Současně začala velká Jágrmánie. Vyprodáno je na zápasy s Kladnem v Přerově, na Slavii a také v Českých Budějovicích (tam je vyprodáno skoro každý zápas). „Z marketingového pohledu si naše liga nemohla přát nic lepšího. Zvedne se zájem o soutěž, jak ze strany médií, tak sportovních fanoušků. Škoda, že už s Kladnem nehrajeme doma, to bychom určitě vyprodali zimák," řekl manažér karvinského klubu Patrik Rimmel.

"Prioritou číslo 1 pro mě v Česku vždy bylo a je Kladno. Tady se chci připravit na play off WSM ligy a chtěl bych klubu pomoci, aby se vrátil do extraligy. S majiteli Třince mám dlouhodobě nadstandardní vztahy. Známe se spoustu let, pojí nás obchodní kontakty a dá se říct, že za ta léta jsme přátelé. V Třinci mám vyřízeny střídavé starty do konce sezóny, což v praxi znamená, že kdyby nám to s Kladnem nevyšlo tak, jak si všichni přejeme, můžu čistě teoreticky pomoci Ocelářům v play off bojovat o titul. Ale toto je opravdu podmíněno jen tím, že budu zdravý, rozehraný a budu hrát hokej na nejvyšší úrovni," řekl Jágr na tiskové konferenci.

Nyní je také jasné, že Jaromír Jágr může nastupovat do 15. února za oba kluby. Podmínkou pro Jágra, aby mohl hrát v případné baráži, je limit patnácti zápasů.

K této situaci se vyjádřil také sportovní ředitel hokejového Třince Jan Peterek. „My jsme se netajili už v létě tím, že pokud by byla možnost získat Jaromíra Jágra do služeb Ocelářů, tak se o to pokusíme. Mít tady nejlepšího hráče naší hokejové historie a jednoho z nejlepších hráčů v dějinách této hry, to je otázka prestiže a cti pro každý ambiciózní klub. Navíc v létě jsme vyhlásili Ocelářskou cestu, v rámci které chceme dávat přednost v sestavě mladým a talentovaným hráčům. A od koho by se měli naučit víc, než od takové persony, jakou je Jaromír Jágr? Jardovi samozřejmě přejeme hodně úspěchů s Kladnem, protože respektujeme jeho priority v této fázi kariéry. Ovšem kdyby se naskytla možnost, aby za nás nastoupil v play off, budeme jenom rádi.“

Na případné zápasy Třince byl letěl vrtulníkem. „Je pravda, že vrtulník mám hodně rád, nevadilo by mi to. Pokud bych hrál v Třinci, odstěhoval bych se tam, vzal si tam věci a hrál jen domácí zápasy, ale to jsem jím ještě neřekl," řekl ve svkělé náladě Jágr.

Jaromír Jágr je držitelem dvou Stanley Cupů, vyhrál také zlato na olympiádě v Naganu v roce 1998 a dvakrát slavil titul mistrů světa. Spolecně s Jiřím Šlégrem jsou jediní zástupci tzv. Triple Gold Clubu. Jedná se klub sdružující hráče, kteří během své kariéry vybojovali Stanley Cup, titul mistra světa a olympijské zlato. 

125 40