David pastrňák, Boston Bruins, Hokej

Při štědrovečerním kole opět zářili Češi v NHL. Nejvíce Pastrňák

V poslední předvánoční hrací den v NHL se českým borcům dařilo. Gól vstřelili Martin Hanzal, Ondřej Kaše a Pavel Zacha. David Pastrnák zaznamenal dva body za dvě asistence. Po jedné asistenci mají Jan Rutta, Tomáš Nosek a Dmitrij Jaškin.

Zápas mezi domácím Bostonem a hostujícím celkem z Detroitu odstartoval již včera od 19:00. Prvního gólu se fanoušci v TD Gardenu dočkali až na konci třinácté minuty, když se trefil Marchand, kterému asistoval David Pastrňák. O minutu později byl stav srovnaný na  1:1. V oslabení se trefil Nielsen. Další góly padly až v poslední dvacetiminutovce. Nejdříve v šestačtyřicáté minutě rozvlnil síť Howardovy brány Bergeron (asistence Pastrňáka) a poté do prázdné brány pečetil výhru Bruins Bergeron.

Zajímavost dne

Nejsledovanějším gólem této noci byl od McDavida. Ten si vzal puk v rohu kluziště, najel si k modré čáře a poté ze středu hřiště poslal puk na brankáře Niemiho. Ten přes houšť těl neviděl a poté už jen lovil kotouč ze sítě.