Český hokejový útočník Martin Frk v dresu Detroit Red Wings
Foto: nhl.com

Povedená noc Čechů! Frk s Vránou bodovali. Dalších pět Čechů se k ním připojilo

Český hokejový útočník Martin Frk v dresu Detroit Red Wings

Takovou noc snad čeští fanoušci dlouho nezažili. Máme za sebou druhý hrací den NHL a nejlepší lize světa bodovalo hned sedm českých hokejistů. Nejvíce bodů zaznamenal David Krejčí, který si připsal tři asistence a stal se první hvězdou utkání.

David Krejčí a David Pastrňák hodně pomohli Bostonu k výhře nad Nashville. Bruins vyhráli těsně 4:3. Pastrňák dal gól a Krejčí přihrával hned třikrát.

Povedený zápas má také Jakub Vrána, který si zahrál v první formaci s Ovečkinem a Kuznětsovem. Ovečkin dal hattrick, Kuznětsov třikrát nahrával. Také Vrána bodoval, připsal si dva body za dvě nahrávky, pokaždé na Ovechkinův gól, což by mohlo na úvod značit, že by mohl do prvního útoku zapadnout. Martin Frk s Detroitem také vyhrál a český útočník vstřelil gól a na další přihrál.

Chicago deklasovalo obhájce titulu Pittsburgh Penguins. Blackhawks nasázeli Tučňákům hned deset gólů. Po jedné asistenci si připsali také Jan Rutta a Michal Kempný. Posledním bodujícím Čechem je Ondřej Kaše, který vstřelil gól na domácím ledě proti Arizoně.

David Pastrňák 1+0

David Krejčí 0+3

Martin Frk 1+1

Jakub Vrána 0+2

Michal Kempný 0+1

Jan Rutta 0+1

Ondřej Kaše 1+0

Výsledky NHL 6.10.

Boston - Nashville 4:3

Buffalo - Montreal 2:3 po sam. nájezdech

NY Rangers - Colorado 2:4

Detroit - Minnesota 4:2

Chicago - Pittsburgh 10:1

Ottawa - Washington 4:5 po sam. nájezdech

Los Angeles - Philadelphia 2:0

Anaheim - Arizona 5:4

89 0