HC Kometa Brno
Foto: http://www.hc-kometa.cz

Pokuty pro extraligové i prvoligové celky

HC Kometa Brno

Od nové sezóny jsou kluby postihovány za své chování i na ledě soupeře. Toto nové pravidlo na vlastní kůži poznaly další týmy!

Po pár odehraných zápasech Extraligy i WSM Ligy tu máme další pokuty za vulgarismy či nevhodné chování fanoušků, ale i defakto nesportovní chování hráčů. Mezi potrestané týmy patří například Prostějov či České Budějovice, které již pokuty dostaly za pyrotechniku (5 tisíc + 1 tisíc – jako doplatek za projednání).

Nově se provinil tým Piráti Chomutov, který dostal pokutu ve výši 10 000 Kč za vhazování předmětů na ledovou plochu. Dále HC Škoda Plzeň dostala pokutu za vulgární skandování domácích příznivců ve výši 2 000 Kč. HC Verva Litvínov taktéž 2 000 Kč za to, že Pavel Kantor si nepřevzal cenu pro nejlepšího hráče utkání. Dále byla potrestáná HC Kometa Brno, která zaplatí finančí pokutu ve výši 5 000 Kč za vulgární skandování fanoušků. 

Prvoligové Kladno dostalo pokutu taktéž ve výši 5 000 Kč za odpálení pyrotechniky v Třebíči a Vsetín 10 000 Kč za shodný prohřešek, ale navíc ještě za vhozený předmět na přerovskoou střídačku. Tento bezejmenný předmět lehce zranil (podlitina v obličeji) trenéra Petra Dočkala.

Fanoušci týmu HC Kometa Brno Zdroj: hc-kometa.cz

319 0