Petr Mrázek, Detroit Red Wings
Foto: mlive.com

Počítají v Detroitu ještě s Mrázkem? Howarda by rádi nasadili do 55 zápasů

Petr Mrázek, Detroit Red Wings

Český brankář neprožil svou nejlepší sezónu v dresu Detroit Red Wings. Teď přišla možná ta horší zpráva. S Mrázkem už nemusejí počítat.

Petr Mrázek nastoupil v letošní sezóně k 50 zápasům. Měl 3,04 obdržených gólů na zápas a úspěšnost zákroků měl kolem 90%. Jeho konkurent v bráně Jimmy Howard nastoupil k 26 zápasům a úspěšnost zákroků měl přes 92%. Držel si hranici dvou gólů na zápas. Mrázek dostával většinu gólů po špatné spolupráci obrany a nebo také v prodloužení. V bráně se ke konci sezóny objevoval také Jared Coreau, který si vysloužil své místo v týmu. Ten nastoupil k 14 utkáním, měl 3,46 gólů na zápas a úspěšnost měl pod 89%. Na začátku sezóny byl Mrázek jedničkou. Český brankář zachytal ale špatně a šanci dostali právě tito dva zmínění brankáři.

„Doufám, že se vrátí zdravě naštvaný a něco předvede,“ říká trenér brankářů Red Wings. Minulé léto se těsně před arbitráží dohodl na tučném dvouletém kontraktu, vzápětí však nejenže ztratil pozici brankářské jedničky u Rudých křídel, ale také se spekulovalo o jeho výměně. Detroit však hodně zariskoval. Nezařadili ho mezi chráněné hráče a Mrázka si tak mohl kdokoliv vzít. To se ale nestalo. Je to spíše smutné, protože Las Vegas by Mrázka nechtěli ani zadarmo.

O brankářské situaci promluvil také trenér brankářů Jeff Salajko. „Jsme velice spokojeni s Jaredem jako třetím brankářem. Neměl bych problém ani s tím, pokud by byl druhým gólmanem. Pokud vydrží Jimmymu Howardovi zdraví, aby odehrál 50–55 zápasů, může Jared zastat roli jeho náhradníka. Samozřejmě máme zpět také Petra, Vegas o něj nemělo zájem, takže doufám, že se vrátí zdravě naštvaný a něco předvede.“

„Myslím, že Petr je ještě trochu mladý, Jimmy už je zralejší, díky tomu, že je starší,“ myslí si trenér brankářů Detroitu. „Budou se navzájem tlačit k lepším výkonům a budou muset zabojovat o svůj čas na ledě. Podle zpráv, které mám, v létě tvrdě dře. Nemusíme ho ani upozorňovat na to, že je to poslední rok jeho smlouvy, dobře si to uvědomuje,“ říká Salajko.

136 0