HC Dukla Jihlava - Hokej - Čtvrfinále

Pardubice s Jihlavou uzavřely první čtvrtinu baráže vítězně

Dnes bylo na programu již třetí kolo baráže. Tentokrát na sebe narazily celky, které se doposud setkávaly i v základní části svých lig. Karlovy Vary a Pardubice rozehrály svůj vzájemný zápas už v 15:30. Naopak zápas mezi Jihlavou a Motorem začal až v 17:30.

HC ENERGIE KARLOVY VARY 4:5sn HC DYNAMO PARDUBICE

Karlovým Varům před dnešním zápasem patřilo druhé místo v barážové tabulce. Energetici v prvním kole překvapivě podlehli Jihlavě a v pátek naopak bojovali na ledě Českých Budějovic, kde nakonec vydřeli výhru. Pardubice jsou na tom hůře. Po dvou odehraných zápasech měly na svém kontě jen jeden bod. V prvním duelu podlehly Motoru, a ve druhém zápase s Jihlavou taktéž prohráli, ale až v prodloužení. Do zápasu vstoupili líp hosté, kteří si také vstřelili úvodní branku. Martin Kaut našel volného Sýkoru, který neváhal a přesně zakončil. Závorka byl bezmocný. V čase 17:20 Pardubice šťastně proměnily přesilovou hru. Schaus pálil od vrcholu kruhu. Touš přesně proskotačil zá zády karlovarského gólmana. V závěru třetiny i domácí dostali příležitost si zahrát v početní výhodě. Infarktovou přesilovou hru nakonec využil Flek, který se s kotoučem prosmýkl mezi hráči a dostal se slibné palebné šance, odkud prostřelil bezmocného Růžička. Pro domácí to byl velmi důležitý gól do šatny, jelikož po první třetině prohrávali jen o jednu branku. Do druhé třetiny vstoupili domácínja jedničku. Ve 22. minutě byl před Růžičkou závar, toho využil Tuominen, který jako první našel volný puk a zasunul ho do odkryté branky. Tím Vary na začátku třetiny vyrovnaly stav na 2:2. Karlovarští soupeře několikrát uzavřeli v jejich obranném pásmu, nakonec z toho vzešla i branka. V čase 24:55 Flek získal přihrávku od Grígera. První jmenovaný na nic nečekal, poklekl si a přesně trefil část odkryté branky. Martin Růžička se nedokázal rychle přemístit a za pukem se jen ohlédl. Karlovy Vary tak otočily vedení na svojí stranu. Hubáček prohrál souboj u mantinelu. Gríger se zmocnil černé gumy a přihrál na volného Fleka, který vstřelil další branku a zaznamenal tak hattrick. Energetici se tak také v zápase dostali do dvoubrankového vedení.  Vzápětí se domácí dostali brejku, ale Růžička zneškodnil pokus Stloukala. Sedm minut před koncem druhé periody se Sičák popral s Rolinkem. První zmiňovaný byl v souboji aktivnější a tak také vyfasoval dvě minuty navrch. Přesilová hra Dynama netrvala nijak dlouho, jelikož vzápětí fauloval pardubický hráč. Karlovarští však zkrácenou početní výhodu nevyužili, ale rozhodčí vzápětí vyloučili Schause. Zelenobílí nakonec nezužitkovali přesilovou hru. Po čtyřiceti minutách Dynamo prohrávalo na karlovarském ledě 2:4. Ve třetí periodě se hosté snažili něco udělat s nepříznivým stavem a to se jim nakonec povedlo. V čase 48:13 se z první trefil Petr Sýkora. Deset minut před koncem třetí třetiny všem zatrnulo a především Závorkovi, který musel vytáhnout senzační zákrok. V čase 54:07 byl zápas znovu nerozhodný a začínalo se takřka od začátku. Jen s tím rozdílem, že do konce zápasu chybělo méně času. Vyrovnávající branku vstřelil Schaus, který vypálil tvrdou střelu, která zapadla přesně za záda karlovarského gólmana. Do konce třetiny další branka nepadla a tak se utkání muselo prodlužovat. Ani pětiminutové prodloužení o vítězi nerozhodlo a tak na řadu musely přijít samostatné nájezdy, ve kterých nakonec uspěli hosté, kteří si tak z Karlových Varů odvážejí dva body.

Diváci: 3105

Branky a nahrávky: 20. Flek (Mikulík, T. Rachůnek), 22. Tuominen (V. Tomeček, Rýgl), 25. Flek (Gríger, O. Beránek), 31. Flek (O. Beránek, Gríger) – 12. J. Sýkora (M. Kaut), 18. Schaus (Trončinský, Rolinek), 49. P. Sýkora (Trončinský, Nahodil), 55. Schaus (P. Sýkora, Trončinský), rozh. náj. Tomášek

HC DUKLA JIHLAVA 2:1sn ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE

Jihlavští vstoupili do barážové části na výbornou. V prvním zápase porazili Karlovy Vary a poté brali výhru 4:3 v prodloužení nad Pardubicemi. Naopak Motor v prvním zápase vykradl pardubickou arénu, ale na domácím ledě podlehli Energetikům. Do dnešního utkání líp vstoupil Motor i přes to, že Dukla v úvodu měla příležitost si zahrát v početní výhodě. Motor se však v oslabení dostal do slibné šance, ale českobudějovický hráč před prázdnou brankou promáchl. Domácí první přesilovou hru nezužitkovali. Motor pomalinku, ale jistě začal přidávat a Dukla se nemohla nijak chytnout. Kolem poloviny první periody musel jihlavský gólman předvést několik zajímavých a důležitých zákroků. Nejprve zlikvidoval střelu, kterou moc neviděl a následně i dorážku. Několikrát mu také pomohla branková konstrukce. Hra se celou třetinu přelévala ze strany na stranu a moc vyložených šancí jsme neviděli. Čtyři a půl minuty před koncem první třetiny dostali hosté velkou příležitost, jelikož si mohli zahrát přesilovou hru pět na tři. Rozhodčí však záhy znovu vylučoval, tentokrát na českobudějovické straně a hosté pokračovali v přesilové hře 4:3. Tuto početní výhodu nedokázali využít. Aby nebylo trestů před koncem úvodní třetiny málo, rozhodčí vyloučil dalšího českobudějovického hráče. Jihlava ji v první třetině nevyužila a tak po první dvacetiminutovce byl stav nerozhodný 0:0. Ve druhé třetině byli domácí o malinko aktivnější. Šanci si vytvořil Skořepa, který se obtočil okolo své osy a vypálil. Kváča srazil betony včas. Poté Dukla se dostala do tří slibných šancí. Čachotský se prodral mezi obránci, ale jeho střelu vyrazil českobudějovický gólman. Odražený touš sebral znovu Čachotský, který zkusil své štěstí ještě jednou, ale netrefil brankový prostor. Jeho pokus šel mimo. Volného kotouče se zmocnil Říha, ten se napřáhl, ale jeho pokus zblokoval hráč stojící před ním. Dále jsme viděli několik vyložených šancí, ale oba gólmani byli bezchybní. Stav po čtyřiceti minutách byl stále bezgólový. Třetí třetina začala stejně jako skončila ta druhá. Úvodní branka padla až v čase 41:18, kdy Hřebejk poslal přihrávku před branku, kde se touše zmocnil Vlček, který zblízka propálil mladého Jakuba Škarka. Poté dostali domácí další početní výhodu, kterou nevyužili i přes to, že v posledních vteřinách přesilovky Dukla sehrála krásnou kombinaci na jeden dotek. Bilčík poslal puk na Diviše, který ihned posílal na Hubáčka, který tečoval puk na branku. Kváča byl na svém místě včas. Dukla vyrovnala v čase 51:48, respektive vteřinu před návratem Jána Muchy z trestné lavice. O vyrovnávající branku se postaral Kajínek. I po šedesáti minutách byl stav nerozhodný, tentokrát 1:1. O vítězi nakonec rozhodly až samostatné nájezdy, ve kterých uspěla Jihlava.

Diváci: 6200

Branky a nahrávky: 52. Kajínek (Bilčík), rozh. náj. Zeman – 42. Vlček (Hřebejk, Pýcha)