Tomáš Rolinek a Petr Čáslava se v Pardubicích rozloučili s reprezentační kariérou
Foto: www.hcdynamo.cz

Osmatřicetiletí mistři světa se rozloučili s reprezentační kariérou

Tomáš Rolinek a Petr Čáslava se v Pardubicích rozloučili s reprezentační kariérou

S českou hokejovou reprezentací slavili v roce 2010 zlaté medaile. Jeden z nich národní tým ke zlatu dokonce dovedl jako kapitán. Oba hrdě nosili „céčko“ v Pardubicích, se kterými slavili i titul. Na letošních Carlson Hockey Games v Pardubicích ukončili reprezentační kariéru. Ano, řeč je o Petru Čáslavovi a Tomáši Rolinkovi.

Česká reprezentace předposlední prověrku před mistrovstvím světa v Dánsku zvládla na jedničku. Národní tým vyhrál všechny zápasy, čímž si zajistil první místo na hrách. Při této příležitosti se v domácích Pardubicích s reprezentační kariérou rozloučil Petr Čáslava a Tomáš Rolinek. Před startem nedělního utkání s Ruskem nastoupili oba hráči v doprovodu svých rodin na ledovou plochu. Za přítomnosti legend českého a pardubického hokeje jim tleskala celá Tipsport aréna. Oba obdrželi reprezentační dres s číslem 36 a 60, která hrdě oblékají i v Pardubicích.

Rolinek jako kapitán posledního zlatého úspěchu a pardubický srdcař

Německý šampionát v roce 2010 Čechům nevycházel tak, jak by si hráči nebo fanoušci představovali. Národní tým balancoval na tenkém ledě a hrozilo, že se tým nedostane ani do čtvrtfinále. Českým hokejistům už téměř nikdo nevěřil, všichni čekali nejhorší. Tým se ale pod vedením Tomáše Rolinka dokázal semknout a dojít si pro výsledek, ve který nikdo ani při nejmenším nedoufal, pro zlato. V České republice vypukla vlna euforie a Rolinek se tak zapsal do povědomí českých fanoušků jako ten, který svou bojovností dokázal téměř nemožné a dovedl tak českou reprezentaci k zatím poslednímu zlatu. Zdá se, že jeho bojovnost dokázala z nejhoršího vytáhnout i pardubické Dynamo.

„Dobrý den, chci poděkovat Českému svazu ledního hokeje za možnost se rozloučit s mou reprezentační kariérou. Je pěkné se loučit v Pardubicích, kde spolu se mnou jsou na ledě pardubické legendy, jež také bojovaly za národní tým.“

Petr Čáslava jako vzorný reprezentant i pardubický srdcař

I obránce Petr Čáslava byl součástí zlatého mistrovství světa v Německu. Reprezentační dres oblékl na osmi šampionátech, z nichž si přivezl jednu zlatou a dvě bronzové medaile. Nyní je spoluvlastníkem hokejových Pardubic. S těmi v sezonách 2004/2005 a 2009/2010 vybojoval zlaté medaile. Ve druhé mistrovské sezoně byl v Pardubicích kapitánem, ročník ale dohrával v ruské KHL. V současné době válčí s Tomášem Rolinkem po boku za znovuzrození pardubického hokeje.

„Přeji Vám krásné odpoledne, jsem hrdý na to, že tu teď mohu stát, abych se mohl oficiálně rozloučit se svou reprezentační kariérou a zrovna v Pardubicích za doprovodu legend pardubického, českého i světového hokeje."

https://www.youtube.com/watch?v=7_mguelTjks

96 0