Český hokejový obránce Jan Rutta
Foto: piratichomutov.cz

O obránce Jana Ruttu mají zájem 2 kluby z NHL!

Český hokejový obránce Jan Rutta

Bylo velkým překvapením, když se dostal do nominace na aktuální světový šampionát do Paříže. A tam předvedl opravdu špičkový výkon. A to nezůstalo bez odezvy. O jeho kvality mají totiž zájem hned dva kluby NHL.

Český hokejový obránce Jan Rutta Zdroj: piratichomutov.cz

Bylo oficiálně potvrzeno, že hned 2 kluby zámořské NHL se zajímají o obránce chomutovských Pirátů. A sice Calgary Flames a Edmonton Oilers. V Calgary by se tak mohl Honza potkat s Michaelem Frolíkem, v Edmontonu naopak nastupovat s největší kometou světového hokeje, Connorem McDavidem. 

Sám Rutta se však ještě nerozhodl, zda okusí nejslavnější hokejovou ligu světa, nicméně jednání aktuálně probíhají. Nezvažuje pouze možnost odejít do zámoří, ale také fakt, zda by měl možnost se prosadit v prvním týmu, aby nehrál nižší AHL.

Rutta by se tak stal v krátkém sledu již třetím obráncem, který by odešel do NHL jako nedraftovaný hráč. Těsně před mistrovstvím se totiž obránce Jakub Jeřábek upsal montrealským Canadiens. Radim Šimek též oznámil odchod do nejlepší hokejové ligy světa. Své nové působiště ale zatím nechává v tajnosti. 

Autor: Jan Linha
Témata: Hokej Jan Rutta
983 0