New York Rangers: Montreal Canadiens 2:1 (4. zápas)

NHL PLAYOFF- Rangers vyrovnali sérii, San Jose deklasovalo Edmonton

Dnes pokračovaly zápasy prvního kola playoff. Rangers doma porazili Canadiens a vyrovnali sérii. To Edmonton měl špatný den. San Jose je totiž porazili vysoko 7:0. Columbus odvrátil první mečbol Pittsburghu.

New York Rangers: Montreal Canadiens 2:1

Stav série: 2-2

Rangers museli v dnešním zápase vyhrát, aby nejeli se stavem série 1:3. To se jim dnes podařilo a vyhráli těsným výsledkem 2:1 a vyrovnali tak sérii na 2-2. Domácí hodně podržel Lundqvist, který z 24 střel inkasoval pouze jeden gól. To Carey Price měl více práce a z 32 střel inkasoval dva góly.

Branky a nahrávky: 12. Fast, 25. Nash (McDonagh) – 19. Mitchell (Weber, Radulov)

Střely na branku: 32:24

Počet diváků: 18 006

Columbus Blue Jackets: Pittsburgh Penguins 5:4

Stav série: 1-3

Columbus měl nůž na krku. Před dnešním zápase byl stav série 3:0 pro Tučňáky. NEzbývalo nic jiného, než se vzchopit a zápas vyhrát. Columbus do dokázal a porazil o gól Pittsburgh 5:4. Ještě je šance něco udělat s dramatickou sérii.

Branky a nahrávky: 12. Johnson (Savard), 19. Anderson (Karlsson, Quincey), 25. Nutivaara (Jenner, Saad), 41. Karlsson (Calvert), 46. Jenner (Saad, Nutivaara) – 27. Hörnqvist (Schultz, Kessel), 37. Hainsey (Kessel, Malkin), 43. Kühnhackl (Cullen, Cole), 60. Guentzel (Kessel, Malkin)

Střely na branku: 34:31

Počet diváků: 19 093

San Jose Sharks: Edmonton Oilers 7:0

San Jose dnes na svého soupeře z Edmontonu vlétlo opravdu hodně rychle. Už v první minutě se domácí radovali z gólu Pavelskiho. Po první třetině to bylo 2:0, po druhé třetině již 6:0 a bylo hotovo. V poslední periodě přidali ještě jeden gól. Hertl dnes bodoval a připsal si jednu asistenci. Nutno zmínit, že Sharks dali čtyři góly z přesilových her.

Branky a nahrávky: 1. Pavelski (Braun, Marleau), 12. Couture (Pavelski, Burns), 23. Marleau (Burns), 30. Sörensen (Schlemko, Ward), 33. Couture (Hansen, Ward), 37. Pavelski (Burns, Thornton), 47. Schlemko (Hertl, Vlasic)

Střely na branku: 32:23

Počet diváků: 17 562