Logo MS v ledním hokeji 2017
Foto: http://static.osporte.sk

MS v hokeji: 7 dní do startu! Která hymna MS v ledním hokeji je ta nejlepší?

Logo MS v ledním hokeji 2017

Přesně za týden nám začne snad nejočekávanější svátek letošního roku a tím je mistrovství světa, které se letos koná v Německu a ve Francii. Pojďme si představit všechny hymny k mistrovství světa v ledním hokeji od roku 2010 až do současnosti.

2010 - Scooter - Stuck On Replay

Hokejový šampionát v roce 2010 se konal v Německu, kde Česká republika vybojovala doposud poslední zlatý kov. Oficiální hymnu k tomuto MS nazpíval domácí interpret. Nestárnoucí taneční skupina Scooter nahrála na své čtrnácté album píseň Stuck On Replay. Organizátorům hokejového svátku se jim tato písnička tak zalíbila, že si ji vybrali za oficiální hymnu MS.

2011 -  Kristina - Life Is A Game

O rok později se mistrovství světa konalo u našich východních bratrů. Turnaj se pořádal v Bratislavě a Košicích. I zde hymnu k MS nazpívala domácí interpretka. Slovenská zpěvačka Kristina, která se celým jménem jmenuje Kristína Peláková, svojí zemi také reprezentovala na pěvecké soutěži Eurovision Song Contest 2010. A jak si vedli naši hoši? Česká reprezentace vedená nestárnoucím Jaromírem Jágrem přivezla zpod Tater bronzové medaile.

2012 – Nightwish - The Last Ride Of The Day

Mistrovství světa v ledním hokeji 2012 se konalo ve Švédsku a Finsku. Původně mělo být uspořádáno pouze ve Finsku, ale Mezinárodní hokejová federace v Bernu 8. května 2009 schválila, že se pořadatelství rozdělí mezi Finsko a Švédsko.  Česká republika na tomto MS brala bronz a byl to doposud poslední cenný kov z MS. Oficiální hymnu nazpívala finská metalová skupina Nightwish, která vznikla v roce 1996.

2013 - The Poodles - En För Alla För En

V roce 2013 se mistrovství světa konalo opět ve Švédsku a Finsku. Jako tomu bylo v roce 2012, ale jen v obráceném gardu. Proto také Švédsko, jakožto hlavní pořadatel, vybíralo hymnu k MS 2013. Tu nazpívala hard rockovo–metalová skupina The Poodles. Tato skupina byla založena Jakobem Samuelem. Na tomto mistrovství světa Češi vypadli ve čtvrtfinále se Švýcarskem, kterému podlehli 1:2. Česká republika tak skončila na sedmé pozici.

2014 - Litesound – Brothers

Mistrovství světa v ledním hokeji 2014 bylo 78. mistrovství, které se konalo od 9. do 25. května v běloruském Minsku. Oficiální hymnu k MS 2014 nazpívala běloruská skupina Litesound, která hraje hudební žánr pop rock. MS ovládli Rusové, když ve finále zdolali výběr Suomi. Bronz brali Švédové. Česká republika skončila čtvrtá.

2015 – Kabát – Brousíme nože

Mistrovství světa v ledním hokeji a rok 2015- to Česká republika zažila hokejový svátek. Bohužel domácí mužstvo skončilo, jako v roce 2014, na čtvrté pozici. A kdo nazpíval hymnu? Tím byla rocková skupina Kabát, která pochází z Teplic. Existuje od roku 1983 a na hudební scéně aktivně působí od roku 1989. Za svou více než 25letou kariéru skupina vydala 11 studiových alb, kterých se prodalo přes 1 000 000 kopií. Také Česko reprezentovala na soutěži Eurovision.

2016 - Matisse & Sadko – GO!

Jubilejní 80. MS v ledním hokeji se konalo v Rusku v Moskvě a Petrohradě. Na tomto MS Kanada obhájila titul a Česká reprezentace skončila ve čtvrtfinále, kde podlehla Spojeným státům americkým 1:2. Oficiální hymnu nahrálo petrohradské duo DJů Matisse a Sadko (Alexander a Yury Parkhomenko).

2017 – Cascada - Playground

Cascada je německá skupina, která se proslavila mnoha známými poprockovými hity, jako jsou například: How Do You Do, Sk8ter Boy a další. Skupina patří do branče elektro taneční hudby. Kapelu tvoří hlavně zpěvačka Natalie Horlel a další dva producenti, kteří bezprostředně se zpěvačkou nevystupují. Tato skupina oznámila a představila na tiskové konferenci v Kolíně nad Rýnem písničku (hymnu) letošního mistrovství světa v ledním hokeji. Na této konferenci byl také přítomen Franz Reindl, který dodal: ,,Jsme velice rádi, že skupina Cascada zveřejnila oficiální píseň pro mistrovství světa IIHF v ledním hokeji 2017. Skvěle se hodí k celosvětově uznávaným maskotům, kterým je Asterix a Obelix. Je to velký pilíř naší fan zóny po dobu konání MS."

2018 – Carpark North & Samu Haber- Heroes 

KTERÁ HYMNA JE NEJLEPŠÍ? PIŠTE DO KOMENTÁŘŮ.

1202 0