Petr Mrázek, Detroit Red Wings
Foto: mlive.com

Mrázek slaví první čisté konto, Frk zaznamenal dva body

Petr Mrázek, Detroit Red Wings

Český brankář Petr Mrázek dostal po dlouhé době šanci v bráně Red Wings. Zápas se mu podařil, když zlikvidoval všechny střely. Jeho spoluhráč Martin Frk zaznamenal v utkání dva body.

Zápas mezi Edmontonem a Detroitem odstartoval včera od 22:00. V bráně hostů se představil Petr Mrázek. Utkání bylo na střely velmi vyrovnané. Oilers přestříleli Red Wings 36:35. Český brankář vychytal všechny střelce Edmontonu. Radoval se také Martin Frk, který hrál opět ve čtvrté formaci. Ve druhé třetině vstřelil gól a v závěrečné periodě nahrál na gól Manthovi.

Jaromír Jágr do nočního zápasu s Devils opět nenastoupil.

Skvělě se také prezentoval americký brankář Charlie Lindgren. Ten se dnes postavil do brány Canadiens poprvé v této sezóně a hned ve velkém vychytal nulu. V Chicagu pokryl všech 38 střel. V NHL to byl teprve jeho čtvrtý start.

Výsledky NHL:

Edmonton Oilers: Detroit Red Wings 0:4

Branky a nahrávky: 4. Nielsen (Jensen, Helm), 10. Nyquist (Zetterberg, Abdelkader), 32. Frk (Mantha), 47. Mantha (Frk, Green)

Petr Mrázek- 36 zákroků, úspěšnost 100,0 %

Martin Frk - 1+1, 3 střely, čas na ledě 11:11

New York Islanders: Colorado Avalenche 6:4

Branky a nahrávky: 5. Mayfield (de Haan, Bailey), 13. Eberle (Barzal, Boychuk), 22. Leddy (Barzal, Tavares), 25. Leddy (Bailey, Barzal), 30. Boychuk (Leddy, Barzal), 42. Eberle (Barzal, Mayfield) – 21. MacKinnon (Johnson, Landeskog), 34. Landeskog (MacKinnon, Barrie), 60. Kerfoot (Andrighetto, Barberio), 60. Kerfoot (Andrighetto, Grimaldi)

Chicago Blackhawks: Montreal Canadiens 0:2

Branky a nahrávky: 42. Drouin (Galchenyuk, Morrow), 48. Morrow (Danault, Shaw)

Calgary Flames: New Jersey Devils 5:4 po samostatných nájezdech

Branky a nahrávky: 12. Frolík (Backlund), 32. Stone (Versteeg, Frolík), 33. Monahan (Ferland, Gaudreau), 47. Ferland (Gaudreau, Monahan), rozh. náj. Tkachuk – 2. Hall (Hischier), 22. Lovejoy (Hischier, Hayes), 33. Gibbons, 52. Greene (Bratt, Lovejoy)

49 32