Deutschland Cup - Slovensko vs Rusko "B"

MECA Hockey Games: Slováci proti Rusům neuspěli

Slovenští hokejisté dnes odehráli druhý zápas v rámci norského turnaje s názvem MECA Hockey Games. Nastoupili proti olympijskému výběru Ruska, proti kterému prohráli 3:2 v prodloužení.

Slováci vstoupili do utkání daleko lépe než ruští hokejisté. Již v páté minutě totiž vedli 1:0, když se dokázal prosadit Patrik Lamer, který se trefil z dorážky. Do konce první třetiny diváci viděli dva dvouminutové tresty. Nejdříve se na trestnou lavici usadil Lukáš CIngel za hákování, a poté Alexej Vasilijevskij za zdržování hry. Žádný tým přesilovou hru nevyužil.

Druhá perioda se výrazně povedla ruským hokejistům. Ti dokázali srovnat hru ve druhé minutě. Autorem gólů byl Andrej Svetlakov, který dělovkou propálil Hudáčka. Dalšího gólu se fanoušci v aréně nedočkali.

V poslední dvacetiminutovce padlo ve znamení více gólů. Nejdříve poslal Rusy do vedení Korshkov. V polovině třetí třetiny pak Slováci srovnali zásluhou Lukáše Cingela. Do konce základní hrací doby už gól nepadl. Na řadu přišlo prodloužení. To netrvalo příliš dlouho a Rusko v něm vstřelilo rychlý gól, jehož autorem byl Naumenkov.

RUSKO B: SLOVENSKO 3:2 v prodloužení

Branky a nahrávky: 22. Svetlakov (Ľubimov), 43. Korškov, 62. Naumenkov – 6. Lamper (Surový, Graňák), 49. Cingel (Surový, Čerešňák)

Stadion: CC Amfi

Sestavy

Ruský olympijský tím: Samsonov – Naumenkov, Provolnev, Bereglazov, Rykov, Jarullin, Belov, Triamkin, Vasilevskij – Kagarlickyj, Tichonov, Ľubimov, Golyšev, Kuzmenko, Tkačiov, Makejev, Svetlakov, Chochlačiov, Karpov, Barabanov, Korškov.

Slovensko: J. Hudáček – Graňák, Čerešňák, Starosta, Baranka, Meszároš, A. Jánošík, Švarný, O. Kotvan – Cingel, T. Surový, Lamper – A. Kudrna, Bubela, L. Hudáček – Paulovič, Krištof, Matúš Sukeľ – Skalický , Ölvecký, T. Hrnka