Movember
Foto: fitforwork.org

Listopad je tu a tím také začíná Movember. Kdo se připojil?

Movember

Dnes je 1. 11. a tím začíná Movember. Je to každoroční charitativní akce, která se koná po celém světě. Účelem charity je získání finančních prostředků a také zvýšení pozornosti povědomí o zdraví mužů.

A proč zrovna Movember? Měsíc mužské solidarity připadá na listopad. Název tak vznikl jako složenina dvou anglických slov, knír (moustache) – vyjadřující typicky mužský znak – a listopad (November). Na začátku listopadu se muž dočista oholí a do konce měsíce si nechá růst knírek. Vybrané finanční příspěvky putují na konto organizace, která poté peníze předá konkrétní osobě či skupině lidí nebo je použije na výzkum proti rakovině (prostaty).

Více se dozvíte na webových stránkách charitativní akce Movember. ZDE

Hokejisté týmu HC Zubr Přerov podpoří charitu již po třetí v řadě. 4. 11. 2017 se Zubři střetnou s Rytíři a fanoušci si v Aréně budou moci nechat upravit vousy. Cena za službu činí 300,-Kč. Celá částka poputuje na konto Movember Foundation. Navíc si každý fanoušek, který zavítá v listopadu do Meo Arény, bude moci koupit knírek či si zahrát o dárkové poukazy.  

V sobotu 25. listopadu Rytíři odehrají utkání ve speciálních dresech (růžové barvy) proti LHK Jestřábi Prostějov.

V přechozích letech se do této akce zapojil například: Jaromír Jágr, Jiří Hudler, Ladislav Šmíd či kanadský obránce Rob Davison, nebo lyžař Ondřej Bank a další.

Tento světoznámý svátek v minulosti podpořil například klub Medveščak Záhřeb, který nastoupil v růžových dresech v KHL proti Chabarovsku. V české nejvyšší lize oblékli růžové dresy například hráči Třince. Jsme velice zvědaví, kdo další se v letoš k této charitativní akci přípojí.

Jakub Klepiš - Movember Zdroj: www.hcocelari.cz

Během existence týmu HC Lev Praha, který působil v KHL, si hráči také oblékli růžové dresy. Tentorkát však na podporu boje proti rakovině prsu. Tento projekt připadá na říjen.

316 27