Druhý semifinálový zápas Bílých Tygrů a chomutovských Pirátů
Foto: www.hcbilitygri.cz

Liberečtí ubránili těsný výsledek a ujali se vedení v sérii

Druhý semifinálový zápas Bílých Tygrů a chomutovských Pirátů

Na programu pátečního večera nebyla jen baráž o extraligu, ale také pátý semifinálový zápas mezi domácími bílými Tygry z Liberce a chomutovskými Piráty. Skóre sice otevřeli v deváté minutě hosté, domácí ale byli nakonec šťastnějším týmem a mohli slavit.

Do první třetiny vstoupili lépe liberečtí hokejisté. Po vyhraném vhazování vyrazili do útočného pásma. Radivojevič netrefil ideálně puk a branku minul. Ve třetí minutě zasáhl svojí střelou Rutta masku Romana Willa. Ve čtvrté minutě se Jakub Sklenář dobelhal na střídačku, protože byl zasažen pukem od Dernera. První gól zápasu přišel v deváté minutě z hole hostujících hokejistů. Vladimíru Růžičkovi se podařilo skórovat i přes snahu dvou bránících libereckých hokejistů. V jedenácté minutě dostal pukem Adam Jánošík, který se nemohl dlouho zvednout z ledu. Nakonec za pomoci lékařů došel na střídačku a v zápase bude moci dále pokračovat. Ve čtrnácté minutě přišlo liberecké vyrovnání. Nejdřív zkoušel brankaře Laca překonat Radim Šimek, nakonec se to povedlo až Janu Ordošovi, který puk doklepl do prázdné branky. Liberečtí byli při chuti. Chvíli na to střílel Bartovič. Trefil pouze připraveného Laca. V osmnácté minutě přišlo první vyloučení. Na trestnou lavici šel hostující David Skokan. Liberec tuto přesilovou hru nevyužil a do kabin se šlo za vyrovnaného stavu 1:1.

Ve dvacáté druhé minutě se do obrovské šance dostali domácí. Vantuch těsně minul branku hostí. O chvíli později už z toho gól byl. Na 2:1 zvyšoval Radim Šimek. Dalších deset minut třetiny se neslo v duchu dvouminutových trestů na obou stranách. Žádnou z přesilovek ani jedna strana nevyužila. Ve třicáté šesté minutě střílel Radim Šimek, jehož pokus byl tečován někým ze spoluhráčů. Puk mířil těsně vedle pravé tyče. Ve třicáté osmé minutě mohl Jakub Valský skórovat do prázdné brány, tu však přestřelil.

Ve čtyřicáté osmé minutě měli dvě větší šance hostující hokejisté Chomutova. Nejdříve těsně minul Koblasa, pár desítek vteřin na to trefil Jakub Lakou tyč liberecké brány. V padesáté třetí minutě si liberečtí zahráli dvojnásobnou přesilovou hru. Jelínek mohl navýšit na 3:1, ale bohužel pro domácí minul branku. Domácí přesilovku nakonec nedokázali zužitkovat. Dvě minuty před koncem třetiny ujížděl Stránský sám, Laco jeho pokus zlikvidoval. Minutu a patnáct vteřin před koncem zápasu odvolali hosté brankaře. Se zápasem už se jim ale nepovedlo nic udělat a tak chomutovští nakonec prohráli těsně 2:1.

Bílí Tygři Liberec - Piráti Chomutov 2:1

Branky a nahrávky: 14. Ordoš (R. Šimek), 23. R. Šimek (Valský) – 9. V. Růžička (Sklenář, Dlapa)

68 0