Finále Liberec - Kometa

Kometě stačila minuta na srovnání dvoubrankového manka. Nakonec strhla zápas na svoji stranu

První finálový zápas nabídl famózní podívanou na obou stranách. Brněnská Kometa nejdříve prohrávala o dvě branky. Během minuty však dokázali zápas vyrovnat, a dokonce v první třetině ještě otočit na svoji stranu. Ve třetí třetině už brněnští domácí Tygry k žádné zajímavé příležitosti nepustili a ujali se vedení v sérii.

První tři minuty finálového zápasu se nesly v klidnějším stylu. V čase 3:36 liberecká hala explodovala po gólu Vladimíra Svačiny. Ten svůj tým dostal do vedení 1:0, když tečoval Plutnarovo nahození od modré. V páté minutě dostali brněnští skvělou příležitost ke srovnání. Liberečtí šli do tří. Nejdříve si šel trest odpykat Vantuch za hákování, o pár vteřin později rozhodčí vylučovali za hrubost Ševce. Hosté se do žádné větší šance dostat nedokázali. Naopak si v osmé minutě šel na dvě minuty odpočinout Leoš Čermák. Nakonec i hosté nabídli Liberci dvojnásobnou přesilovku. Za vysokou hůl si šel odpočinout Tomáš Malec. V desáté minutě mohli Tygři navýšit skóre, puk však do branky hostí nikdo nedokázal doklepnout. Ve hře pět na čtyři se už domácí nemýlili. Z modré se trefil Martin Ševc o Liberec vedl o dvě branky. O osmnáct vteřin později vstřelili brněnští kontaktní gól. Na 2:1 tečoval Martin Dočekal. O pár desítek vteřin bylo pro liberecké ještě hůř. Brněnští dokázali zápas rychle vyrovnat. Martin Zaťovič trefil levý roh Willovy branky. Dvě vteřinky před koncem úvodní části zmrazil libereckou halu Tomáš Malec, který poslal Kometu do vedení! Gól museli videorozhodčí přezkoumat, a nakonec ho uznali. První třetinu vyhráli hosté v poměru 3:2.

I ve druhé třetině se jako první předvedli domácí hokejisté. Michal Bulíř čekal před brankou, dostal puk na hokejku a pálil do odkryté klece. Liberečtí ve dvacáté páté minutě vyrovnávali na 3:3. O necelé dvě minuty později se do sebe pustili Stránský s Gulašim, oba dostali dvouminutový trest za hrubost. Ve dvacáté deváté šli hosté do oslabení a Liberec si tak zahrál další přesilovou hru. Tu domácí rozhodně nezvládli podle svých představ. Brněnští se dostali do protiútoku a vedení si vzali zpět po trefě Alexandera Malleta. Po čtvrtém brněnském gólu vyměnili liberečtí brankaře. Místo Romana Willa nastoupil do branky Ján Lašák.  Do konce druhé třetiny už žádný gól nepadl. Do poslední části šli hosté opět o jeden gól šťastnější.

Ve čtyřicáté první minutě šli domácí do oslabení. Kometa svoji přesilovou hru ale využít nedokázala. Brněnští začali zápas více bránit a liberecké do žádných větších šancí nepouštěli. V padesáté minutě se ke střele dostal liberecký Šimek. Čiliak poslal svojí lapačkou puk mimo tři tyče. Chvíli na to předvedl famózní zákrok Ján Lašák a zabránil tak navýšení skóre. V padesáté čtvrté minutě měl skvělou šanci Martin Erat, Lašáka ale propálit nedokázal. V čase 58:36 liberečtí opět měnili gólmany. Čtyři vteřiny na to Will odsprintoval na střídačku a domácí to zkusili v šesti hráčích v poli. Hosté nakonec těsné vedení ubránili a ve finálové sérii tak po dnešní výhře 4:3 vedou 1:0.

Bílí Tygři Liberec - HC Kometa Brno 3:4 (série 0:1)

Branky a nahrávky: 4. Svačina (Plutnar), 11. Ševc (Ordoš, Lakatoš), 26. Bulíř (Svačina, Mojžíš) – 11. Dočekal (Čermák), 12. Zaťovič (Haščák), 20. Malec (M. Kvapil, Kováčik), 30. Mallet