Tým KHL slaví Gagarinovu trofej
Foto: www.sport1tv.cz

KHL "vyhodí" do roku 2020 pět klubů. Nové mají přijít z Koreje či Japonska

Tým KHL slaví Gagarinovu trofej

Kontinentální hokejová liga zveřejnila seznam kritérií, které musí kluby této soutěže splnit, aby je vedení nevyhodilo z celé ligy. Mluví se také o tom, že nové kluby by měly pocházet z Koreje, Japonska či dokonce Uzbekistánu.

Během nadcházejících dvou let má KHL opustit celkem pět klubů. Co je hlavním cílem? Zlepšit ligu, poskytnout parádní podívanou fanouškům a hlavně mít ty nejlepší sponzory. KHL hledá ekonomicky silné státy jako jsou Jižní Korea, Japonsko a Uzbekistán.

Podmínky, které budou klíčem pro setrvání v lize- výsledky klubů, rozpočet, sledovanost televizních zápasů, finanční výpomoc státu, průměrná návštvnost, závazky vůči hráčům, kapacita stadiónu,  ekonomika klubu.

Ještě v této sezóně 2017/2018 by mělo KHL opustit tři kluby, v té nadcházejici dva. Nahradit by je měly týmy ze západu ze státu, které již byly uvedeny. ,,Když se povede olympiádia hokejistům Jižní Koreje, nebude problém je přiřadit do KHL," připustil šéf KHL. Druhým žhavým kandidátem by měl být uzbecký tým Taškent, kterému se před nedávnem dostavěla hokejová aréna s kapacitou 12 tisíc.

Odchod z ligy tak hrozí Slovanu Bratislava. Slovenskému klubu nepřejí dluhy ani výsledky, které je trápí snad každou sezónu. Aktuálně jim patří čtvrté místo od konce.

188 17