Český hokejový obránce Jan Rutta
Foto: piratichomutov.cz

Jsme rádi, že jsme ho podepsali, chválí Jana Ruttu v Chicagu

Český hokejový obránce Jan Rutta

Český obránce, který letos podepsal smlouvu s Chicagem Blackhawks, bude hrát v prvním týmu. Svými výkony si o to řekl, zní z Chicaga.

Odchovanec Písku zažívá doslova snový rok 2017. S Chomutovem postoupil v Tipsport extralize až do semifinále, následně si zahrál poprvé v kariéře na mistrovství světa a v červnu podepsal smlouvu s týmem NHL. Co víc si přát?

V letošní přípravě nadchl natolik, že nebyl poslán do nižší ligy AHL a zahraje si přímo za první tým. „Byl jsem si jistý, že to už je za mnou,“ řekl nadšeně Rutta. „Je mi 27, připadám si pořád mladý, ale v současné NHL už jste docela starý. Nikdy ale nevíte, co se může přihodit. Byl jsem ve správný čas na správném místě,“ doplnil. „Řekl bych, že záleží na hráči. Když jsem postupoval z naší ligy do reprezentace, každý mi říkal, že to bude velký krok a nebyl. Nemyslím, že česká liga je špatná liga. Hráči světové úrovně tady nehrají, ale není špatná.“ dodal na závěr. Také trenér Blackhawks chváli českého zadáka. „Věkem se lepšíte, jako láhev dobrého vína. Líbí se mi, jak se za krátkou dobu vyrovnal s hokejem na úrovni NHL. Právě teď cítíme, že to byl skvělý podpis. Může nám pomoct a odehrát v naší obranné třetině kvalitní minuty," vychvaloval našeho obránce trenér Chicaga Joel Quenville.

Chicago Blackhawks začne novou sezónu 6. října o půl třetí ráno SEČ s obhájcem Pittsburghem Penguins.

136 0