Baráž - Motor vs Karlovy Vary

Je za námi půlka baráže. Přesilovky rozhodly o výhře Motoru a Pardubic

Baráž dnes pokračovala šestým kolem. Na západě Čech se odehrál souboj Energie proti Motoru. V Pardubicích se proti sobě postavili bratři Hubáčkové.

HC ENERGIE KARLOVY VARY1:2 ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE

V šestém kole baráže České Budějovice zavítaly na led Energie. Po čtyřiceti odehraných sekundách domácí otevřený gólový účet. Motor sice na úvod prověřil karlovarského gólmana, ale domácí z protiútoku dokázali skórovat. Mikulík se dostal do slibného palebného místa, odkud vypálil. Jeho první pokus Kváča jen vyrazil. Karlovarský hráč však napodruhé Kváču prostřelil. Hosté se po inkasované brance vrhli do útočného pásma, kde několikrát prověřili Honzíka, který byl bezchybný. V polovině třetiny dostal Motor příležitost si zahrát přesilovou hru pět na tři, kterou nevyužil. Budějovice i nadále tlačily, ale Honzík byl ve svém brankovišti prozatím bezchybný. Až do času 16:31, kdy poprvé v dnešním zápase kapituloval. Krásná akce skrz obranu karlovarského týmu byla zakončená ještě preciznější střelou od Roka Pajiče, který tak vyrovnal na 1:1.

Domácí se o minutu později nechali znovu úplně zbytečně vyloučit a tak dali hostům další přesilovou hru. Motor několikrát rozezvučel tyče za Honzíkem. Počet hráčů se na ledové ploše nakonec srovnal, jelikož rozhodčí poslal na trestnou lavici Čermáka, který podrazil Kindla. Po dvaceti minutách byl stav nerozhodný 1:1.  Na začátku druhé dvacetiminutovky bylo k vidění několik přesilových her, ale skóre to nijak neohrozilo, jelikož oba gólmani předváděli skvělé zákroky. Další přesilovou hru však České Budějovice využily. Nejprve Čermák tečoval tvrdou střelu až do ochranné sítě. Vhazovalo se ve středním pásmu. Po pěkné souhře mezi Chovanem, Novákem a Čermákem se Motor dostal do vedení, když poslední zmiňovaný vymetl růžek Honzíkovy branky.

Karlovy Vary byly v dnešním zápase na trestné lavici jako doma. Karlovarská energie tak po dvou třetinách s Motorem prohrávala 1:2. První minuty ve třetí třetině se hrálo celkem opatrně, až do chvíle, kdy se do obrovské šance dostal Beránek, který se prosmýkl mezi českobudějovickými obránci. Na jeho zakončení si Kváča počkal, roztáhl se a chytil. Domácí dále útočili, především byla vidět čtvrtá řada, která předváděla důrazný hokej. I Karlovy Vary si zahrály v početní výhodě. Nejprve puk proletěl přes brankoviště, vyletěl ale mimo branku. Poté od modré čáry tvrdě vypálil karlovarský hráč. Kváča jeho pumelici zastavil. Necelých sedm minut před koncem třetí periody jeden z domácích hráčů poslal do pásma vysoké nahození, které letělo na Kváču. Mladík i s obrovskými problémy nakonec touš zkrotil a schoval ho v lapačce. Minutu před koncem základní hrací doby domácí zkusili hru v šesti. Vary nakonec nezužitkovali ani hru bez brankáře a navíc osm sekund před koncem dostal Ondřej Beránek dvouminutový trest za vysokou hůl. Motor mohl v poklidu dohrát zápas a získat tak velmi cenné tři body. Tím pádem přeskakují Energii, kterou posílá na dno tabulky.

Diváci: 3956

Branky a nahrávky: 1. Mikulík (T. Rachůnek) – 17. Pajič (Čermák), 29. Čermák (F. Novák, Chovan)

HC DYNAMO PARDUBICE 3:1 HC DUKLA JIHLAVA

Do první nebezpečné šance v zápase se dostal Říha, který chtěl ohrozit Růžičku, ten byl pohotový a puk si pohlídal. I na druhé straně se děly věci. Lukáš Nahodil objel dva jihlavské beky a z ostrého úhlu se snažil zakončit. Trefil jen tyč. První branka padla v čase 13:19, když Šidlík nahrál na volného Říhu, který propálil pardubického brankáře. Půl minuty před koncem první dvacetiminutovky Petr Sýkora nestihl puk na modré čáře a kotouče se zmocnil Seman, který krátce přihrál Divišovi, ten se dostal do samostatného brejku. Zakončit se mu ale nepovedlo, puk totiž projel pár centimetrů mimo branku. Po první třetině Dukla vedla 1:0.

Ve druhé třetině byli hosté ti aktivnější. Jiránek nejprve zmátl obránce naznačením střely, místo toho však zadovkou přihrál na volného Hubáčka, ale Růžička byl tam, kde měl. Ve 29. minutě se Dukla dostala do přečíslení, nakonec z toho vznikl individuální pokus, který Růžička přečetl. Ve 35. minutě měla Dukla obrovskou šanci. Opět se dostali do úniku dva na nikoho. Pardubický ochránce svatyně předvedl další skvělý zákrok a tak jeho tým pořád prohrával jen o jeden gól. Na konci druhé třetiny se Pardubice pokoušely o vyrovnání a navíc měly k dispozici přesilovou hru, kterou ale nevyužily i přes to, že se dostaly k několika slibným šancím. Největší šanci promrhal Rolinek, který přestřelil. I po čtyřiceti minutách stále hosté vedli 1:0.

Dynamo na začátku třetí třetiny zahrozilo z přesilovky a nakonec z toho byla vyrovnávající branka. Schaus posunul puk na Sýkoru, ten přihrál na Nahodila, který vypálil. Svoboda se jen ohlídl. Ve 49. minutě domácí otočili vedení na svojí stranu. Rolinek se zmocnil kotouče, objel gólmana, který si vybruslil. Nahrál do skrumáže před brankou, kde nakonec touš do prázdné branky doklepl Schaus. Dukla byla bezmocná, trenér si musel vzít oddechový čas, aby si jeho svěřenci srovnali v hlavě, že mohou se zápasem ještě něco udělat. V závěru třetí třetiny Jihlava zkusila hru v šesti, ale to se jim nevyplatilo. Přes celé hřiště skóroval Ján Sýkora, který rozhodl, že si Pardubice do tabulky připíší tři body.

Diváci: 10 194 (vyprodáno)

Branky a nahrávky: 43. Nahodil (P. Sýkora, Schaus), 49. Schaus (Rolinek), 60. J. Sýkora – 14. J. Říha (Šidlík)