Filip Chytil
Foto: http://zlinsky.denik.cz

Hvězdy budoucnosti - 5. díl - Filip Chytil

Filip Chytil

Je tady pátý díl naší série Hvězdy budoucnosti. Dnes se společně podíváme na zlínského talenta, který přeskočil juniorskou kategorii a již v sedmnácti letech hraje ve druhé formaci „A“ týmu.

Zlínský Filip Chytil se narodil 5. 9. 1999. Jeho kariéra započala ve Zlíně, kde si prošel skoro všemi kategoriemi. Nejvíce času strávil u U16, poté přeskočil juniorskou kategorii a šel rovnou do „A“ týmu. První branku v extralize vstřelil 4. 12. 2016 v utkání proti Kometě. Běžela třináctá minuta a brněnští hokejisté na ledě Zlína prohrávali 0:2. Chytil vybojoval buly v útočné třetině, poté využil nedůslednosti obrany Komety a krásným bekhendovým blafákem vstřelil již třetí branku Beranů. V letošní sezóně v základní části odehrál 38 utkání a během nich nasbíral 4 branky a 4 asistence, tedy celkem osm bodů. V play-out odehrál dva zápasy, kde získal celkem dva body (1+1). Také se zúčastnil několika reprezentačních akcí jako je Memoriál Ivana Hlinky či mistrovství světa do 18 let, kde Česká republika skončila po prohře s Finskem ve čtvrtfinále.

I Filip Chytil patří mezi největší favority letošního draftu NHL. Sám se dostal do seznamu mezi patnáct nejvýše postavených hokejistů z Evropy. Sám k draftu se vyjádřil takto:  Když přijde, budu rád. Neupínám se na to. Část kluků odešla do zámoří, další hrají extraligu za jiné týmy. Myslím, že Hlinkův memoriál nám hodně pomohl.

Filip Chytil Zdroj: kromerizsky.denik.cz

212 0