Patrik Rybár HK
Foto: http://www.mountfieldhk.cz

Hradec Králové může mít slovenskou brankářskou dvojici

Patrik Rybár HK

Hradec Králové si nemůže stěžovat na brankáře. Jejich největší oporou je Patrik Rybár, který se v letošní sezóně zapsal do historie českého hokeje. Jakub Sedláček však v Hradci Králové končí a nahradí ho další slovenský brankář, který je členem širšího kádru slovenské reprezentace.

Článek Patrik Rybár se zapsal do historie českého hokeje Patrik Rybár se zapsal do historie českého hokeje Slovenský brankář Patrik Rybár se s více než šestihodinovou sérií bez inkasované branky zapsal do historické tabulky gólmanů. Sám však na osobní rekord tolik nehledí, chce spíše týmu pomoct k vítězné sérii. Dost mu také pomáhá obrana, která pokryje několik střel. Samuel Baroš přichází na dvoutýdenní zkoušku, během které by se chtěl předvést v tom nejlepším světle. Pokud uspěje, hokejový klub s ním podepíše víceletou smlouvu. V tak nabitém mužstvu to nebude mít vůbec lehké, ale na druhou stranu by bylo krásné, aby Hradec měl dva stabilní gólmany. Generální manažer Aleš Kmoníček řekl: „Pečlivě jsme zvažovali, koho přivést k Rybárovi. Dostali jsme na Samuela velmi dobré reference.“

Slovenský gólman Samuel Baroš působil ve Zvolenu. Je to mladý, ale nadějný a perspektivní gólman, který má svojí kariéru ještě před sebou. První trénink s týmem absolvoval již včera. Je vidět, že už dávno neplatí, že Slovensko nemá kvalitní a dobré brankáře.

170 12