útočník Dallasu Stars Radek Faksa
Foto: Facebook - Dallas Stars

Faksa se rozjel, na kontě má další gól, bodovali také Jágr a Plekanec

útočník Dallasu Stars Radek Faksa

V noci dokázali bodovat tři Češi. Útočník Radek Faksa vstřelil gól a poté na další přihrál, Jágr zaznamenal asistenci a Tomáš Plekanec dokonce dvě asistence.

Český útočník Radek Faksa dnes vyrazně pomohl Dallasu k výhře nad Chicagem. První třetinu ukončil parádním gólem z trestného nájezdu, které jel dokonce v oslabení. Poté v další třetině nahrával na třetí gól svého týmu. Utkání skončilo nakonec 4:3 v prodloužení pro Dallas.

Skvělou noc zažil také další útočník a to Tomáš Plekanec. Ten se představil s Montrealem na ledě Detroitu. Utkání se muselo divákům líbit, protože padlo dohromady devět branek. Montreal dokázal v tomto zápase zvítězit vysoko 6:3 a odváží si cenné tři body do tabulky. Tomáš Plekanec bral celkem dva body za přihrávky na druhý a pátý gól. 

Po jednozápasové pauze nastoupil k utkání také Jaromír Jágr, který si dokázal připsat kanadský bod za asistenci v zápase s Arizonou. Calgary porazilo Arizonu 3:0. Jágr si připsal asistenci u vítězného gólu svého kolegy z lajny, Marka Jankowskiho. 

Výsledky NHL- 1.12

Washington - Los Angeles 2:5

Detroit - Montreal 3:6

Minnesota - Vegas 4:2

Nashville - Vancouver 3:5

Chicago - Dallas 3:4 v prodl.

Calgary - Arizona 3:0

Edmonton - Toronto 4:6

61 17