Hokejová příprava vrcholí
Foto: Foto: Facebook - Extraliga ledního hokeje

Extraliga zná semifinálovou čtveřici

Hokejová příprava vrcholí

Pondělním sedmým zápasem mezi Hradcem Králové a Libercem skončilo čtvrtfinále play off naší nejvyšší hokejové ligy. Některé série čtvrtfinále byly naprosto vyrovnané a nervydrásající až fo posledního zápasu.

Pravidlo "můj dům=můj hrad" platilo stoprocentně

Série mezi třineckými Oceláři a pardubickým Dynamem byla téměř vyrovnaná. Oceláři si zajistili semifinále až v sedmém zápase, pardubické vyprovodili výsledkem 8:1. Do té doby sehrály oba týmy až nad očekávání vyrovnané čtvrtfinále. Jak Třinec tak Pardubice navíc soupeře ve své hale nenechali ani jednou vyhrát.

HC Oceláři Třinec - HC Dynamo Pardubice 4:3

Úřadující mistr prošel hladce

Brněnská Kometa neměla se svým soupeřem z Vítkovic žádné velké potíže. Výsledek 4:0 na zápasy mluví jasně. Brno bylo vůbec prvním letošním postupujícím do semifinále. Menší zaváhání přinesl první zápas, který Kometa nakonec  vyhrála v prodloužení.

HC Kometa Brno - HC Vítkovice Ridera 4:0

Ani duel mezi Plzní a Olomoucí nepřinesl žádné větší drama

První zápas této série strhli na svou stranu olomoučtí, kdy udolali Plzeň v samostatných nájezdech. Plzeň však potvrdila roli favorita a v následujících čtyřech zápasech si postup pohlídala.

HC Škoda Plzeň - HC Olomouc 4:1

 Posledním postupujícím se stal Hradec Králové

I tato série vypadala všelijak. Hradec se nejprve ujal vedení 2:0 v sérii. Poté ale liberečtí Tygři zabrali a vybojovali tři vítězství v řadě, čímž si  vysloužili vedení v celé sérii. I zde rozhodoval poslední sedmý zápas, který nakonec zvládl Hradec lépe a může se tak radovat z postupu mezi elitní čtyřku.

Mountfield HK - Bílí Tygři Liberec 4:3

O postup do finále se tedy utká Kometa v Plzní a Mountfield HK s třineckými Oceláři.

57 0