Český hokejový útočník Patrik Eliáš
Foto: nhl.com

Eliáš do Třebíče? I to je možné!

Český hokejový útočník Patrik Eliáš

Český hokejista Patrik Eliáš ukončil hokejovou kariéru v NHL. Návrat do Evropy ale nevyloučil. Dostal mnoho nabídek z extraligy. Sám by chtěl hrát za Třebíč.

Eliáš řekl pro web ceskatelevize.cz, že by rád hrál za Třebíč: ,, „Spíš by mě lákalo si zahrát v Třebíči než v některých týmech z extraligy. Jenom pro radost. Hrál bych doma a jsou tam kluci, se kterými jsem vyrůstal a jsou mí kamarádi, takže to by bylo fajn," naráží tak na možnou spoupráci s Eratem nebo Dolníčkem.

Eliáš hrál za třebíčskou mládež do čtrnácti let, poté jeho hokejové krůčky putovaly do Kladna. Za Kladno hrál tři sezóny a od roku 1995 hrál v NHL.

V NHl strávil většinu své kariéry. Zahrál si za jediný klub a to New Jersey Devils. Mezitím oslavil dva Stanley Cupy, zúčastnil se čtyř olympiád a čtyř mistrovství světa a jednoho Světového poháru. Za Třebíč si zahrál také v první lize a to v sezóně 1999/2000, protože se nemohl domluvit na nové smlouvě s Devils. Spolu s ním hrál také v Česku Brendan Morrison. 

Fanoušci tak mohou ještě doufat, že svou legendu uvidí ještě hrát za jejich tým. „Myslím, že občas s mladými kluky někam zajet, třeba na soustředění, být mezi nimi a poradit, by mohlo být fajn," uvedl pro Českou televizi. Je tak možné, že se stane poradcem mládeže do šestnácti let.

176 0