Finsko vs Lotyšsko - MSJ - Hokej

EHT: Jihokorejci předvedli solidní výkon, z výhry se ale radují Finové

Finové v pátek v rámci turnaje Channel One Cup vyzvali Finové Jižní Koreu, která příští rok pořádá Zimní olympijské hry a také sehraje v květnu elitní mistroství světa v ledním hokeji.

První větší šanci v první třetině předvedli Finové, když se do útoku rval Kontiola a vystřelil puk do brankoviště. Kotouč v něm různorodě poskakoval, ale neměl ho kdo doklepnout do branky. Nakonec jej přikryl Dalton, který i nadále předváděl skvělé zákroky.

První branku vsítil Kim Ki Sung, který v rohu v útočném pásmu vybojoval puk, otevřel se mu prostor a z ostrého úhlu překonal finského gólmana, kterému kotouč prošel skrz betony.

O chvíli později byl stav opět vyrovnaný, když se Finové vrhli do útočného pásma a Sakari Manninen došťouchal odražený puk za záda Daltona. V polovině první třetiny byl stav nerozhodný 1:1.

Úvodní sestavy:

Finsko: Rämö (Metsola) – Koivisto, Mikkola, Lehtonen, Virtanen, Hakanpää, Riikola, Jokipakka – Anttila, Kontiola, Pihlström – J. Peltola, Koskiranta, Savinainen – Ikonen, Ruohomaa, Korpikoski – Puustinen, J. Lajunen, Manninen – Junttila
Jižní Korea: Dalton (Sung Je Park) – Hyeok Kim, Yeong Jun Seo, Won Jun Kim, Hyun Ho Oh, Plante, Don Ku Lee, Dong Hwan Kim, Regan – Swift, Ki Sung Kim, Young Jun Lee – Tae An Kwon, Sang Wook Kim, Teswtuide – Radunske, Jin Hui Ahn, Min Ho Cho – Woo Sang Park, Sang Hoon Shin, Sang Woo Shin – Won Jung Kim, Jung Woo Jeon

Necelé tři minuty před koncem Jihokorejci zadarmo pustili Finy do útočného pásma. Kontiola nabral rychlost a svým rychlým pohybem se lehce dostal před gólmana, kterého překonal a poslal svůj tým do vedení. Hráči Suomi si v posledních minutách začali hrát se soupeřem jako kočka s myší. V devatenácté minutě našel Jyrki Jokipakka naprosto přesně volné místo u bližší tyčky. Po dvaceti minutách tak Finové vedli 3:1.

Na začátku druhé periody se do obrovské šance dostala Jižní Korea. Střelec první branky se dostal do výborné palebné pozice, finský gólman však včas betonem zasáhl. Finové často faulovali, ale Korejci nic z toho nevytěžili.

V polovině utkání a Ruohomaa promarnil velkou gólovou příležitost, když mě před sebou dostatek místa na provedení nějaké kulišárny, ale Dalton byl připraven, a tak ani Finové neproměnili první početní výhodu. Další tutovku neproměnili ani ve třicáté šesté minutě a Finsko tak nadále vedlo 3:1.

Ve třetím dějství ihned po úvodním buly se Finové dostali do tříbrankového vedení, když Ruohomaa zkusil své štěstí, ale jeho pokus Dalton vyrazil betonem před sebe. Dřív u puku byl Ikonen, který dorazil volný kotouč do korejské branky.

Finové i nadále svého soupeře zamykali v jeho obraném pásmu a Dalton byl stále v akci. Nebýt jeho, Jižní Korea by prohrávala daleko více. Navíc korejskému brankáři pomáhaly všechny tři tyčky, které za ním kolem padesáté minuty neustále duněly.

Finsko nakonec porazilo Jižní Koreu 4:1. Asiatům však nechybí disciplína a skvělý pohyb. Uvidíme, jak si povedou v dalších zápasech.

Branky a nahrávky: 11. Manninen (Koivisto, J. Lajunen), 18. Kontiola (Anttila), 19. Jokipakka (Ruohomaa), 42. Ikonen (Ruohomaa) – 11. Ki Sung Kim (Sang Wook Kim)
Diváci: 2418

FINSKO

Severský tým ve středu bojoval s Českou republikou, se kterou nakonec po velmi nadějném začátku prohrál 2:3. Martin Růžička ve třetí třetině vstřelil dvě branky, kterými vyrovnal stav na 2:2, a následně v prodloužení rozhodl o vítězství České republiky nad Finskem.

JIŽNÍ KOREA

Jižní Korea sehrála ve středu zajímavý zápas proti Kanadě. První třetina byla vskutku vyrovnaná, Jihokorejci nečekaně první třetinu vyhráli 2:1. Ve dvou dalších periodách však Kanada svého soupeře jednoznačně přehrávala a nakonec jej porazila 4:2.

Autor: M. V.