Zápas jihlavské Dukly s pardubickým Dynamem

Druhé kolo baráže nabídlo atraktivní hokej. V obou zápasech padlo sedm gólů

Na programu dne nebylo jen semifinále naší nejvyšší hokejové ligy, ale také druhé kolo baráže. Jihlava hostila pardubické Dynamo a Karlovy Vary zavítaly na led českobudějovického Motoru. Jihlava vyhrála i druhé kolo, první výhru si připsaly Karlovy Vary.

Jihlavští vstoupili do zápasu mnohem lépe. První střela pardubických hokejistů přišla asi v osmé minutě. Ve třinácté minutě viděl jihlavský stadion první gól. Při hře čtyři na čtyři střílel Kajínek. Puk z Růžičkovy výstroje vypadl a do branky jej usměrnil Radek Hubáček. V patnácté minutě bylo pro pardubické ještě hůř. Domácí využili krátkou přesilovku. Na 2:0 zvyšoval Adam Zeman. V závěru třetiny si hokejisté Pardubic zahráli přesilovou hru. Osm vteřin před koncem úvodní části snižoval na 2:1 David Tomášek. Do druhé části opět vstoupili lépe jihlavští, kteří mohli znovu vést o dvě branky. Josef Skořepa branku ale minul. V další přesilové hře hostí přišlo srovnání zápasu. Druhý pardubický gól vsítil Lukáš Nahodil. Do třetí části se vstupovalo za stavu 2:2, který nevydržel dlouho. Ve čtyřicáté první minutě strhl vedení zpět na stranu Dukly Filip Seman. V dalších čtyřech minutách si pardubičtí vytvořili slibný tlak, ze kterého ale srovnávací gól nebyl. Pardubičtí srovnali čtyři minuty před koncem třetí třetiny. Druhým gólem v zápase se blýskl Lukáš Nahodil. Zápas směřoval do prodloužení, které rozhodl Filip Seman. Dukla Jihlava tak vyhrála i druhé kolo baráže. Pardubičtí si odvezli alespoň bod.

Zápas Budějovic s Karlovými Vary začal vlažněji. Hra se chvíli přelívala ze strany na stranu. První větší šance zároveň vedla k prvnímu gólu zápasu. Marek Beránek nahodil puk na Kváčovu bránu a ten za jeho záda propadl. V páté minutě vedli hosté už o dvě branky. Přesilovou hru využil Milan Mikulík. Domácí se probrali v úvodního šoku a v jedenácté minutě vstřelili kontaktní branku. Žiga Pavlin poslal puk na branku Karlových Varů. Závorka puk pouze vyrazil a k dorážce se dostal Jiří Fronk. První třetina nabídla velmi atraktivní hokej. V půli zápasu si vzali Energetici dvoubrankové vedení zpět. Dávid Gríger zvýšil bekhendem na 3:1. O tři minuty později snižoval Mitchell Fillman. A o další minutu později bylo srovnáno! Na Závorku bylo vysláno obrovské množství střel. Ta od Mitchella Fillmana byla vyrovnávající. Do konce druhé třetiny žádný gól nepadl. I tady se vstupovalo do třetí části za nerozhodného stavu. V padesáté první minutě odskočily Karlovy Vary budějovickému Motoru o jednu branku. Gól na 4:3 dorazil za Kváčova záda Henri Tuominen. Ke konci zápasu odvolal trenér Českých Budějovic brankaře, nicméně ani to k vyrovnání nevedlo. Karlovy Vary tento zápas nakonec zvládly a připsaly si první tři body.

HC Dukla Jihlava - HC Dynamo Pardubice 4:3 v prodloužení

Branky a nahrávky: 13. Hubáček (Kajínek), 15. Zeman (F. Seman, Kaláb), 41. F. Seman (Čachotský), 63. F. Seman (Kaláb) – 20. Tomášek, 34. Nahodil (P. Sýkora, Trončinský), 57. Nahodil (M. Kaut, Čáslava)

ČEZ Motor České Budějovice - HC Energie Karlovy Vary 3:4

Branky a nahrávky: 12. Fronk (Pavlin), 35. Fillman (Pajič, Chovan), 36. Fillman (Pajič, Chovan) – 4. Baránek (Dušek), 5. Mikulík (Flek, T. Rachůnek), 32. Gríger (Kindl), 52. Tuominen (V. Tomeček, Stloukal)