Čtvrtý semifinálový zápas na ledě brněnské Komety

Drama v Brně rozsekli domácí v prodloužení a jsou ve finále!

Šestý semifinálový zápas mezi Kometou A Hradcem byl nabitý emocemi. Celému zápasu vévodilo drama. Nechyběly ani technické problémy a dokonce i zranění rozhodčího. Tento strhující zápas nakonec rozsekl v prodloužení Hynek Zohorna a poslal Kometu do finále Play-Off.

Do první třetiny vstoupili aktivněji domácí. V páté minutě se dostali do první větší šance, která pramenila z obrovského tlaku, který si brněnští vytvořili. Čermák tečoval puk Dočekala, Rybár ale perfektně zasáhl. O minutu později se brněnští dostali do další velké šance. Zaťovič vypálil ihned po buly, puk letěl těsně nad hradeckou brankou. Vzápětí brněnští před vlastní brankou chybovali v rozehrávce. Džerinš toho využil a Čiliaka překonal. V šesté minutě vedli hostující hokejisté Hradce 1:0. Brněnští ve svém tlaku nepolevili. V desáté minutě ale Šimánek přestřelil brněnskou klec. Ve třinácté minutě byli brněnští blízko vyrovnání. Marek Kvapil pálil z dobré pozice, ale trefil pouze Rybára. Celá první třetina byla velmi aktivní z obou stran. Fanoušci obou táborů se rozhodně nenudili. Do konce třetiny ale už žádný gól nepadl.

První vyloučení zápasu přišlo až ve druhé třetině. Ve dvacáté třetí minutě si šel za napadení odpočinout Tomáš Malec. Hradečtí tuto přesilovou hru využít nedokázali. Ve dvacáté šesté minutě měli další šanci domácí. Mallet ale trefil pouze boční tyč. Ve třicáté třetí minutě se musel zápas v Brně na chvíli přerušit, protože v některé části DRFG arény přestaly fungovat světla. Nakonec se hrát začalo, ale světla jela pouze na slabší výkonnost. V závěru třetiny šli hradečtí do přečíslení dva na jednoho. Dostali se do gólové příležitosti, proti které však famózně zasáhl Marek Čiliak. V této části žádný gól nepadl. Brno tak čekalo na domácí gól už druhý zápas.

Ve čtyřicáté druhé minutě si zahrála Kometa první přesilovou hru. Za sekání šel na trestnou lavici Newton. A brněnští tuto nabídku na srovnání využili. Vojtěch Němec dorážel do prázdné brány a vyrovnal na 1:1. Jelikož byl signalizovaný další hradecký trest, přišlo na jejich straně další vyloučení. Tuto přesilovou hru domácí nezužitkovali, ale do velké šance se dostal Mallet. Rybár proti jeho šanci skvěle zasáhl. V padesáté minutě si šli odpočinout Milan Gulaši z Komety a Michal Dragoun z Hradce. Oba za hrubost. V padesáté šesté minutě šel na trestnou lavici nejprve brněnský Malec. Chvíli na to rozhodčí vyloučili hradeckého Knotka. Síly na ledě se vyrovnaly. Dvě minuty před koncem zápasu vyostřil duel ve hromadnou potyčku před Rybárovou brankou. Dvouminutové vyloučení přišlo na obou stranách. Minutu a půl před koncem zápasu přišlo vyloučení na brněnské straně. Hosté si vzali oddechový čas. Hradečtí si zahráli přesilovou hru čtyři na tři. Do konce třetiny už nikdo gól nedal. Na řadu přišlo prodloužení.

Na prodloužení si obě strany počkaly déle, než je běžné. V zápase se zranil jeden z rozhodčích a muselo se čekat, až přicestuje náhradní kolega. Skoro po půl hodině čekání se mohlo opět začít hrát. Za zraněného sudího Brejchu nastoupil Mikšík. V šedesáté druhé minutě si hradečtí zkomplikovali zápas a šli do oslabení. Následně přišly šance Komety. V jedné dokonce trefil Čermák břevno Rybárovy svatyně. V sedmdesáté čtvrté minutě Erat trefil Rybára. Necelé tři minuty před koncem prodloužení vstřelila Kometa rozhodující gól a postoupila do finále! Hynek Zohorna dotlačil puk do branky a tuto sérii rozhodl.

HC Kometa Brno - Mountfield HK 2:1 po prodloužení

Branky a nahrávky: 44. V. Němec (Hruška, Haščák), 78. H. Zohorna – 6. Džerinš