Patrik Rybár HK
Foto: http://www.mountfieldhk.cz

Deutschland cup: Zajímavosti ve slovenském brankovišti

Patrik Rybár HK

Slovenské mužstvo na blížící se Deutchland cup tvoří především hráči, kteří hrají v českých ligách. Všichni tři gólmani, kteří byli nominování na turnaj, ve svých klubech předvádějí neskutečné zákroky. Patrik Rybár se dokonce před pár dny zapsal do historie českého hokeje.

JÁN LACO

Slovenský hokejový gólman Ján Laco začínal v Liptovském Mikuláši. V roce 2005 přestoupil do týmu HC Košice. Poté se vrátil znovu zpět do Liptovského Mikuláše, kde strávil jen jednu sezónu. Následně na to vystřídal několik klubů, jako byl HKm Zvolen, HK Nitra či HC Lev Poprad. Zahrál si také v KHL, kde oblékal dres týmu Donbass Doněck. Aktuálně chytá v české hokejové lize za tým Piráti Chomutov. V letošní sezóně má na svém kontě již 17 utkání s úspěšností 89,86%. V národním týmu již působil v roce 2012, kdy se také stal nejlepším brankářem podle direktoriátu IIHF, a Slovensko na tomto MS získalo stříbrné medaile.

PATRIK RYBÁR

Třiadvacetiletý gólman začínal v celku HK 36 Skalice, chytal za HK Spišskou Novou Ves či HC Slovan Bratislava. Po této slovenské štaci přestoupil do Hradce Králového, kde si vydobyl své místo v brankovišti. Stal se jedničkou, ale především oporou svého týmu. Své stabilní výkony předvádí neustále. Patrik Rybár v letošní sezóně září. Mladý gólman se letos zapsal do historie českého hokeje, když udržel 245 minutovou a 27 sekundovou sérií bez obdrženého gólu. Byl uveden tak mezi nejlepší extraligové brankáře historie a překonal rekord takových jmen, jakými v minulosti byly Roman Turek či legendární Jiří Králík. Aktuálně má na svém kontě 13 duelů s úspěšností 95,82% (4 čistá konta).

MAREK ČILIAK

Opora brněnské Komety začínala svojí hokejovou kariéru ve Zvoleni. Poté v dorostu přestoupil do Brna, kde strávil dvě sezóny. Následně na to se znovu vrátil zpět. V sezóně 2007/2008 se opět navrátil do Brna. Za své výkony byl pozván do reprezentace. Od sezóny 2009/2010 do sezóny 2012/2013 působil v několika klubech (HC Dukla Senica, HK Orange 20, HK Nitra, Orli Znojmo). Od zmiňované sezóny 2012/2013 působí v týmu HC Kometa Brno až do dneška. V letošní sezóně odehrál v základní části již celkem 16 utkání a má celkovou úspěšnost 91,53% (2 čistá konta).

GÓLMANI  PODLE ÚSPĚŠNOSTI V LETOŠNÍ SEZÓNĚ

Pořadí Jméno %
1. Patrik Rybár 95,82
2. Marek Čiliak 91,53
3. Ján Laco 89,86

KTERÝ GÓLMAN ZÍSKÁ NOMINACI NA ZOH?

239 27