Hokejový brankař Marek Čiliak
Foto: www.facebook.com/Marek.Ciliak.Official

Deutschland cup: Slovenské trio brankářů na turnaji zazářilo

Hokejový brankař Marek Čiliak

Je za námi Německý pohár, jehož se zúčastnili tři slovenští gólmani, kteří působí v české nejvyšší hokejové lize - Ján Laco, Patrik Rybár a Marek Čiliak. Všichni dostali příležitost, kterou využili na maximum, a zamotali tak hlavu realizačnímu týmu.

JÁN LACO

Chomutovský gólman se postavil do slovenské svatyně jako první. Proti němu hráči USA, kteří ho nijak nešetřili. Celkem na něj vyslali třicet čtyři střel, ze kterých pustil jen jednu. Svými zákroky výrazně pomohl Slovensku zvítězit nad Američany 2:1.

Deutschland Cup - USA vs Slovensko Zdroj: Birgit Eiblmaier

PATRIK RYBÁR

Do druhého utkání nastoupil hradecký Patrik Rybár, který již v extralize předváděl brilantní zákroky. V nich pokračoval také na mezinárodní scéně. Díky nim vychytal vítězství nad Německem a jako odměnu navíc získal čisté konto, na které si v extralize již téměř zvykl.

Deutschland Cup - Německo vs Slovensko Zdroj: Birgit Eiblmaier

MAREK ČILIAK

I přesto, že se Čiliak z výhry neradoval, vůbec nemusel být zklamaný. Předvedl neskutečné zákroky, kterými okouzlil hlavního trenéra Craiga Ramsayho. Slovenský tým nakonec podlehl „B“ týmu Ruska 2:4. Sám Marek Čiliak se k zápasu vyjádřil takto: „Rusové hráli dobře, mají velice silné mužstvo.“

Deutschland Cup - Slovensko vs Rusko "B" Zdroj: Birgit Eiblmaier

Slovenský národní tým se v Německém poháru ukázal v dobrém světle a předvedl, že by s ním měli ostatní hokejové celky na ZOH počítat jako s rovnocenným soupeřem. Trenéři de facto nenašli žádné negativum, nejvíce vyzdvihli výkony extraligových gólmanů, kteří předvedli opravdu skvělou formu. Slováci na turnaji skončili na druhém místě za prvním „B“ týmem Ruska.

160 20