Třetí semifinálový zápas Chomutova s Libercem
Foto: www.hcbilitygri.cz

Čtvrtý semifinálový zápas přinesl gólovou přestřelku a dvě bitky v závěru zápasu

Třetí semifinálový zápas Chomutova s Libercem

I druhý domácí zápas zvládli lépe chomutovští hokejisté. Do vedení se v první třetině sice dostali hostující Tygři, o zbytek zápasu se ale postarali domácí. Konec třetí části nabídl zajímavou přestřelku. V posledních dvou minutách padly tři branky. Po výhře 5:3 srovnali chomutovští Piráti semifinálovou sérii na 2:2.

První třetina začala velmi aktivně. Necelou minutu po začátku úvodní části měl na hokejce první větší šanci domácí Brett Flemming. Ten ale trefil pouze brankovou konstrukci liberecké brány. Ve třetí minutě byl před brankou osamocený Dominik Lakatoš, kterému nabíjel Lukáš Krenželok, první zmiňovaný puk napálil pouze do betonu domácího brankaře. V páté minutě už se Lakatoš nemýlil. Liberecký hokejista byl před bránou, kde dostal přesnou přihrávku a otevřel tak skóre dnešního zápasu. V desáté minutě přišla další šance hostů. Lukáš Krenželok ale trefil pouze připravený beton domácího Laca. Ve třinácté minutě nabídli liberečtí Pirátům dvojnásobnou přesilovou hru. Domácí ji ale nedokázali využít. Chvíli před koncem úvodní třetiny měli Tygři možnost navýšit skóre na 2:0. Laco nechtěně přihrál libereckému útočníkovi, který však před brankou nenašel nikoho ze svých spoluhráčů.

Ze druhé třetiny neuběhly ani čtyři minuty a chomutovští Piráti vstřelili vyrovnávací branku. Na 1:1 srovnával David Kaše. Ihned na to mohl vedení na libereckou stranu strhnou Lukáš Krenželok, který ale trefil pouze tyč. Ve dvacáté deváté minutě museli z důvodu zranění střídat liberečtí gólmana Lašáka. Místo něj do branky nastoupil Roman Will. Minutu poté zacinkala branková konstrukce na liberecké bráně po střele Růžičky. Ve třicáté šesté minutě se domácí dostali do vedení! O druhý chomutovský gól se postaral Michal Vondrka. Chomutovští byli najednou při chuti a předvedli ještě několik slibných šancí. Nejprve trefil Vondrka helmu libereckého gólmana a chvíli na to využil Huml chyby v liberecké rozehrávce. I tuto šanci Will pokryl.

Ani ve třetí třetině se na gól nemuselo čekat příliš dlouho. Ve čtyřicáté páté minutě zvyšoval na 3:1 Juraj Valach. Následně byl v dobré pozici Dominik Lakatoš. Domácí gólman jeho střelu vyrazil betonem a k odraženému puku se dostali dříve domácí hokejisté. Ve čtyřicáté šesté minutě snižoval skóre Radim Šimek. Chvíli na to šli chomutovští do oslabení, ve kterém se dostali do přečíslení dva na jednoho. Vondrka ale branku minul. Ve čtyřicáté deváté minutě se domácí opět dostali do přečíslení. Ani z této akce další gól nepadl. Necelých šest minut před koncem třetiny byl Liberec v obrovské šanci. Svačinův pokus zpacifikoval Laco. V padesáté osmé minutě si hosté vzali oddechový čas a odvolali brankaře. Minutu a půl před koncem třetiny vstřelili chomutovští čtvrtou branku, konkrétně Michal Vondrka. Následně liberečtí opět odvolali brankaře a chvíli na to vstřelili třetí branku. Autorem snižovací branky byl Dominik Lakatoš. Liberečtí Bílí Tygři měli ještě minutu na srovnání zápasu. Čtyřicet čtyři vteřin před koncem třetiny vstřelili chomutovští pátou branku. Hattrick zkompletoval Michal Vondrka, který se trefil dvakrát do prázdné brány. V závěru zápasu se ještě strhla menší bitka.

Piráti Chomutov - Bílí Tygři Liberec 5:3

Branky a nahrávky: 24. Kaše, 36. Vondrka (Rutta), 45. Valach (Vondrka, Rutta), 59. Vondrka (Tomica, Flemming), 60. Vondrka (Huml) – 5. Lakatoš (Plodek), 46. R. Šimek (L. Krenželok, Valský), 59. Lakatoš (Vitásek)

75 0