HC Oceláři Třinec v Lize mistrů

CHL: Třinec a Liberec slaví historický postup do semifinále, Kometa se loučí

V úterních odvetných zápasech hokejové Ligy mistrů se představily hned tři české celky - Třinec, Kometa a Liberec. Nejlépe se dařilo Ocelářům, kteří s přehledem postoupili do semifinále. Liberec zvládl rozhodující bitvu až v nájezdech.

Brynäs IF: HC Oceláři Třinec 3:5

Třinec zajel na daleký severský led do Gävle, kde nastoupil proti místnímu klubu Brynäs. Na první branku si museli počkat fanoušci v aréně až do dvanácté minuty, když se dokázali prosadit hosté z Třince. Lukáš Krajíček poslal kotouč na bránu, kde byl dobře postavený Tomáš Marcinko, který tečoval puk do sítě.

Oceláře držel hlavně brankář Šimon Hrubec, který předvedl několik povedených zákroků. Gól na 2:0 vstřelil ve druhé třetině, respektive v pětadvacáté minutě, Jakub Petružálek, který dostal přihrávku zpoza brány od Jiřího Polanského. Domácí se přeci jen dočkali gólu. Deset minut před koncem druhé periody snížil na 1:2 Alexander Bjuström. Jenomže Oceláři nepolevili, ba naopak. O tři minuty později si vzali třinečtí hokejisté dvoubrankové vedení zpět. O gól se postaral Zbyněk Irgl. Osm sekund před koncem druhé třetiny domácí snížili na 2:3, když se z přesilové hry trefil Elias Fälth.

Začátek poslední dvacetiminutovky se Ocelářům povedl náramně. David Musil poslal puk na brankáře, který se už jen ohlédl za svá záda. Domácí se nevzdávali. Snažili se se zápasem ještě něco udělat. Brynäs vstřelil opět kontaktní branku, jejíž autorem byl Daniel Mannberg. Švédům se čas krátil. Definitivní tečku obstaral pro Třinec Milan Mikulík, který v úniku prostřelil brankáře. Oceláři si náskok udrželi a slaví historický postup mezi čtyři nejlepší týmy soutěže.

První zápas: 1:3

Branky a nahrávky: 30. Bjurström (Ikonen, Bertilsson), 40. Fälth (Miller, Gunderson), 50. Mannberg (Blomqvist, A. Boqvist) – 13. Marcinko (Krajíček, Rákos), 25. Petružálek (Polanský), 33. Irgl (Rákos, Kovář), 41. Musil (Linhart, Polanský), 60. Mikulík (Dravecký)

Střely na branku: 44:28

Počet diváků: 3 967

HC Kometa Brno: JYP Jyväskyla 3:5

Brno jelo do dalekého Finska, kde změřilo v odvetném zápase síly s týmem Jyväskylä. První třetina se Kometě vůbec nepovedla. Finové totiž vstřelili tři rychlé góly (Immonen, Puustinen a Kolehmainen). Brněnští hokejisté dokázali snížit na 1:3 čtyři minuty před koncem druhé periody, když se trefil Luboš Horký. Kometa se snažila se zápasem něco udělat, ale v sedmačtyřicáté minutě přišla další finská sprcha. Immonen si připravil gólovou příležitost, ale jeho střela byla zastavena. O dorážku se hlásil Joonas Nattinen, jenž pak dopravil kotouč do Čiliakovy brány.

Kometa dokázala o tři minuty později snížit na rozdíl dvou branek. Gól na 2:4 vstřelil Martin Nečas. Kontaktní branka na 3:4 padla o několik chvil později. Přesilovou hru využil Tomáš Svoboda a brněnští fanoušci byli na nohou. Brno zkoušelo hrát ke konci zápasu v šesti hráčích bez brankáře, ale vyrovnávací gól nakonec nepadl. Naopak soupeř trefil prázdnou bránu a bylo hotovo.  Kometa Brno tak končí v Lize mistrů.

První zápas: 3:3

Branky a nahrávky: 39. Horký (H. Zohorna), 50. Nečas (Horký), 54. Svoboda (Nečas, Krejčík) – 6. Immonen (Tuppurainen, Nattinen), 14. Puustinen (Suomela), 15. Kolehmainen, 48. Nattinen (Immonen, Tuppurainen), 60. Yonkman (Immonen)

Střely na branku: 31:28

Počet diváků: 4 116

ZSC Lions: Bílí Tygři Liberec 0:2 po samostatných nájezdech

Posledním českým zástupcem, který nastoupil do odvetných zápasů čtvrtfinále Ligy mistrů, byli Bílí Tygři Liberec. Ti se utkali proti týmu ZSC Lions.

V první třetině gól nepadl, druhá se nesla v podobném duchu. Gól opět fanoušci v aréně neviděli. Velkou zajímavostí byl fakt, že po dvou třetinách byl střelecký stav 10:10. Liberec dokázal vstřelit úvodní gól zápasu na začátku poslední periody. Autorem byl Lukáš Krenželok. Další gól již v základní hrací době nepadl a následovalo desetiminutové prodloužení, protože celkový stav byl 1:1. Ve druhé minutě prodloužení byl zasažen Derner holí do obličeje a následoval trest 2 plus 2 minuty (za krvavé zranění v obličeji). Liberec měl k dispozici přesilovou hru po dobu čtyř minut. Využít ji ale nedokázal. V prodloužení se nerozhodlo a na řadu přišly samostatné nájezdy. V nich byli úspěšnější hokejisté Liberce, kteří postupují do semifinále.

První zápas: 1:0

Branky a nahrávky: 42. Krenželok (Kolmann, Jelínek), vítězný nájezd Bakoš

Střely na branku: 19:14

Počet diváků: neuvedeno