Trofej pro vítěze hokejové ligy mistrů

CHL: Kometa vítězí v prodloužení, Liberec má jisté play off

Včera byly na programu Hokejové Ligy mistrů zápasy základních skupin. Do nich vstoupilo trio českých zástupců- Liberec, Třinec a Brno. Nejlépe se vedlo brněnské Kometě a Bílým Tygrům z Liberce, kteří i nadále potvrzují v Lize mistrů své týmové kvality.

První zápas z českých týmů rozehrál Liberec na domácím ledě, kde se utkal se švýcarským Davosem. Fanoušci si museli počkat na gól až do druhé třetiny. Hned v první minutě prostředního dějství se trefil Dominik Lakatoš. Hosté vyrovnali v polovině periody, když vstřelil branku Little. Vedení Liberci vrátil Martin Bakoš, který dal gól na 2:1 pět minut před koncem druhé třetiny. Třetí dějství nám nabídlo dohromady čtyři branky a to dva góly na každé straně. Nenapínavější byla úplně poslední minuta třetího dějství, ve které padl gól na každé straně. Liberec tak zvítězil v důležitém utkání a postupuje do play off.

Bílí Tygři Liberec: HC Davos 4:3

Branky a nahrávky: 22. Lakatoš (Jánošík), 36. Bakoš (Jašek), 46. Jašek (Lakatoš, Jelínek), 60. Bulíř – 35. Little (Kousal), 56. Walser (Jörg), 60. Kessler (Eggenberger)

Střely na branku: 27:30

Počet diváků: 4 241

Třinec odstartoval pátý zápas ve skupině od 18:30 na švédském ledě v Jönköpingu. První polovinu první třetiny oceláři dávali najevo, že nejsou v Lize mistrů jen tak náhodou. V osmé minutě se trefil v přesilové hře Jiří Polanský, který doslova dotlačil puk do brány. Další gól jsme v první periodě neviděli. Hodně byli slyšet třinečtí fanoušci, kteří jasně dominovali v hledišti. Ve druhé třetině ukazoval švédský tým HV71 svou kvalitu a úrputně se snažili vyrovnat. Obrovskou šanci měli domácí v sedmadvacáté minutě v podobě trestného střílení. Exekutorem byl Mattias Tedenby, který trefil jen břevno Hrubcovy brány. Druhá třetina nám gól nenabídla. Třinec vedl po 40 minutách těsně 1:0. Švédský tým nakonec prolomil střelecké trápení proti Třinci na začátku třetí třetiny. V přesilovce protečoval střelu do brány David Ullström. Zápas skončil v základní hrací době nerozhodně 1:1 a na řadu přišlo prodloužení, které se hralo tři na tři. To nám nabídlo hned několik šancí na obou stranách, ale žádný gól. Rozhodnout musely samostatné nájezdy. V nich byli úspěšnější domácí, když vítězný nájezd obstaral Ullström.

Hlavní tváří Třince byl brankář Šimon Hrubec, který pustil pouze jeden gól ze 43 střel. Třinci tak stačí k postupu do play off pouze jeden bod.

HV71: HC Oceláři Třinec 2:1 po samostatných nájezdech

Branky a nahrávky: 43. Ullström (Ejdsell), rozh. náj. Ullström – 9. Polanský (Krajíček)

Střely na branku: 43:24

Počet diváků: 2 043

Posledním českým zástupcem v úterní Lize mistrů byla Kometa, která sehrála boj se švédským týmem Malmö Redhawks. Domácí měli famózní vstup do utkání. Již ve druhé minutě vedli 1:0 díky Čermákovi, který si povyjel před bránu a zasunul puk přesně do brány. O tři minuty později měla Kometa již dvougólový náskok. Martin Zaťovič po krásné souhře s Martinem Eratem zakončil a střela nemohla skončit jinak, než gólem. Po první třetině tak vedla Kometa 2:0, na střely to bylo vyrovnané 7:7.

Ve druhé třetině se trefilo také Malmö. V jednatřicáté minutě skóroval Max Görtz, když propálil Čiliaka střelou z první. Kometa se nedala zasadila třetí gól v zápase. Osm minut před koncem druhé třetiny zakončil přesně z mezikruží Martin Erat, když se prosadil ve vlastním oslabení. Po druhé třetině byl stav příznivější pro domácí Kometu 3:1.

Začátek třetí třetiny byl doslova horor pro domácí. Svoboda sice hned v úvodu zvýšil na 4:1, ale hosté během tří minut dokázali vstřelit tři branky a vyrovnali tak hru na 4:4. V základní hrací době jsme svědky více branek již nebyli. Potřetí šel zápas Ligy mistrů v Brně do prodloužení. V tom včerejším hrála Kometa přesilovku a náramně ji využila. Krejčík nabil na pravý kruh, kde byl Martin Erat. Ten neváhal a z první poslal puk do brány. Nilstorp byl bez šance a Kometa tak získala bonusový bod navíc.

HC Kometa Brno: Malmö Redhawks 5:4 v prodloužení

Branky a nahrávky: 2. Čermák (Dočekal), 5. Zaťovič (Erat), 33. Erat (Zaťovič), 41. Svoboda (V. Němec), 63. Erat (Krejčík, Svoboda) – 30. Görtz (Haudum, Händemark), 43. Hardt (E. Andersson), 44. Mäntylä (Andersson, Haudum), 46. Zaar

Střely na branku: 23:35

Počet diváků: 3 067