Český brankář Marek Langhamer v dresu Arizony Coyotes
Foto: nhl.com

Český brankář Langhamer podepsal novou smlouvu s Arizonou a pokračuje v zámoří

Český brankář Marek Langhamer v dresu Arizony Coyotes

Hokejový brankář Marek Langhamer podepsal s týmem NHL novou smlouvu na jeden rok. V zámoří hraje od roku 2012.

Třiadvacetiletý brankář Marek Langhamer podepsal jednoletý dvoucestný kontrakt v týmu Arizona Coyotes. Mladý brankář se bude i nadále snažit se probít do prvního týmu. V únoru letošního roku si odbyl premiéru v NHL. Zbytek sezóny strávil na farmě Tucsonu, která hraje NHL. Odchytal také sedm utkání v ECHL lize za tým Rapid City Rush.

"Právě vyhlídka dalších startů v NHL je tím hlavním důvodem, proč v Americe setrvávám. Věřím, že tato cesta je správná. Jsem zde již dlouhou dobu, znám prostředí a především vidím, že šance na NHL zde je. Nechci promarnit ani minutu, každodenní letní dřina se mi v sezoně mnohonásobně vrátí. Mám svůj sen a pro něj udělám maximum," řekl Langhamer.

"Marek je hráčem, který dělá pravidelné postupné kroky. Prošel si náročnou školou zámořského juniorského hokeje, ke konci poslední sezony se již stal jedničkou svého týmu v AHL. Je obrovsky pracovitý, svědomitý a cílevědomý. Právě to jsou vlastnosti, které na něm Arizona oceňuje," sdělil pocity jeho agent Spálenka.

"Odehraná třetina v NHL pro něj byla obrovskou vzpruhou a důkazem, že nastoupený směr je pozitivní. Věřím, že má potenciál rozšířit už v následující sezoně svůj počet startů v NHL," doplnil Spálenka.

73 0