Česko - Slovensko
Foto: www.moto-cup.sk

ALL STAR CUP: Známe 14 jmen, kapitánem bude Bednář, dále jedou Nečas či Polanský

Česko - Slovensko

Nový projekt bude takovým soupeřením osobností z české a slovenské extraligy. Také však z německé DEL a rakouské EBEL. Utkání hvězd se uskuteční 17. 2. 2018 v Bratislavě a z české extraligy se ho zúčastní po jednom hráči z každého týmu. Bude se hrát tři na tři a tým bude složen z 12 hráčů a dvou brankářů.

Dnes na tiskové konferenci byla zveřejněná jména čtrnácti hráčů (čtrnáct klubů TELH), které budou reprezentovat českou ligu na blížícím se mezinárodním utkání hvězd (All Star Cup). Vybráni byli dva gólmani, čtyři obránci a osm útočníků. 

Jméno Tým Post
Libor Kašík Aukro Berani Zlín brankář
Miroslav Svoboda HC Škoda Plzeň brankář
Erik de la Rose HC Dukla Jihlava obránce
Brett Flemming Piráti Chomutov obránce
Marek Hrbas HC Vítkovice Ridera obránce
Martin Vyrůbalík HC Olomouc obránce
Jaroslav Bednář Mountfield HK  útočník
Viktor Hübl HC Verva Litvínov útočník
Marek Kvapil Bílí Tygři Liberec útočník
Martin Nečas HC Kometa Brno útočník
Lukáš Pech HC Sparta Praha útočník
Jiří Polanský HC Oceláři Třinec útočník
David Tomášek HC Dynamo Pardubice útočník
Jakub Orsava BK Mladá Boleslav útočník

Kapitánem výběru české extraligy bude hradecký Bednář. Na lavičce dále v pozici trenérů bude Vladimír Vůjtek starší a Viktor Ujčík.

První novodobý ročník se bude konat během olympijských her, ale pokud organizátoři zjistí, že o tento turnaj je zájem. Najdou pro další ročníky příhodnější termín. Řezníček řekl: "Ta diskuse proběhla po mistrovství světa, kdy rozpisy soutěží jsou poměrně hotové a finalizované směrem k televizním právům a tak dále. Jestli se bavíme o dalším ročníku, tak si to budeme muset odsouhlasit v nějakém předstihu, abychom to mohli zanést do rozpisu a zvolit nějaké datum někdy v lednu. Vytvořit na to jeden volný víkend, kdy se nebude hrát extraliga. Pokud se to ujme, tak by to mělo rotovat po jednotlivých zemích. Vítězný tým si odnese v přepočtu cca 630 tisíc korun." 

Slovenský výběr povede na pozici manažera Peter Bondra, který řekl: “Jsem velmi rád, že mohu být součástí této prestižní události. Je to historická akce. V nejbližším čase se chci soustředit na výběr trenérů a na složení našeho All star týmu, využiju i pomoc Richarda Lintnera. Snad se nám podaří vytvořit bojovný tým, který v mezinárodní konfrontaci uspěje a před domácím publikem sáhne po trofeji.“

Manažerem týmu z německého DEL bude bývalý německý reprezentant Erich Kühnhackl.

Český výběr se 17. 2. 2018 utká nejprve s výběrem EBEL od 13:30h, poté od 15:30h s týmem DEL a nakonec ho bude od 19 hodin čekat výběr slovenské domácí nejvyšší ligy.

204 44