Zoufalý výkon Slavie proti Bohemians vyústil v bezbrankovou remízu.

Bohemians přivítali ve vršovickém derby úřadujícího mistra ze Slavie.Po výborných výkonech klokanů v prvních třech odehraných kolech,rozhodně nečekala mistra lehká práce.

Klokani přivítalí na svém stadionu svého souseda z Vršovic-Slavii. Ta se zatím v nové sezoně střelecky a herně překvapivě hodně trápí. Úřadující mistr zdaleka nepředvádí výkony,které se od nich očekávají. Na druhou stranu Bohemka je v jiné situaci. Ta naopak zažívá skvělý start do sezóny. Pokud bude v nastolených výkonech pokračovat,boji o záchranu by se měla bez problémů vyhnout.

V sestavě Slavie nastalo oproti pohárovému zápasu na Kypru hned několik změn v sestavě. V obraně naskočil na levé straně Eduard Sobol, ve středu zálohy Altintop s navrátilcem po zranění Hromadou, na krajích Zmrhal a další navrátilec Sýkora, v útoku Mešanovič. Na straně Bohemky nemohl nastoupit po dohodě klubů Kuchta.

Zápas začal zostra. Po několika vteřinách se Sýkora otočil kolem obránce a spolu s Mešanovičem, šel prakticky sám na bránu. Ovšem zaskřípala mezi nima spolupráce a toho využil golman Fryšták a míč vyškrábnul. Následné zakončení Sýkory zablokoval jeden z obránců. Dále za zmínku stojí střela Sýkory, zhruba metr nad břevno. Bohemka zahrozila ve 34.minutě. Po centru Dostála tečoval míč mimo bránu Hůlka. Ve 40.minutě se dostal ke střele Zmrhal, ale opět mířil vedle.

Druhá půle moc změn oproti té první nepřinesla. Trenér Šilhavý poslal na hřiště postupně Stocha, Hušbauera a Škodu, ovšem tížený efekt to nepřineslo. Naopak po rohovém kopu klokanů se dostal k zakončení Hůlka, ale trefil jen svého spoluhráče Kabaeva.

V 78.minutě přišla největší šance klokanů. Kabaev posunul míč na Nečase a ten se snažil přelobovat Láštůvku. Ovšem bez úspěchu. V 81 minutě to ještě zkoušel z otočky Hušbauer, ale jeho střelu zablokovala obrana a následnou střelu Bořila vyrazil Fryšták. Zápas tedy skončil zaslouženou remízou 0:0. Mistr opět klopýtnul a výkon týmu byl hodně špatný. Zejména hvězdný Altintop byl takřka neviditelný a nepochopitelně odehrál celé utkání.

Autor: Karel Kumbera