"Žere mě to," řekl naštvaný Zahustel po další ztrátě, gól věnoval dědovi

Vstřelil branku, přesto to nestačilo. Ondřeje Zahustela další ztráta, tentokrát s tápajícím Brnem, hodně štvala.

Sparta díky vyloučení Kryštůvka hrála půlhodiny proti Zbrojovce Brno. Tlak přesto měla pouze optický, šancí málo. Lafata sice trefil břevno a blízko brance byl i Ben Chaim, to je ale vzhledem k síle letenského kádru málo.

"Hrozně mě to štve. Naše výsledky těžko koušu. My jsme Sparta, máme na sobě rudý dres, což znamená hodně. Takovéhle zápasy, jako na Slovácku a s Brnem prostě musíme vyhrát," měl jasno.

Zahustel lízl Juharovu střelu a Zbrojovka šla do vedení. Vlastňák ale odčinil následnou vyrovnávací trefou. "Ten vlastenec byl hodně nešťastný, byla to smolná teč. Soupeř se díky tomu dostal do vedení. Alespoň za vstřelený gól jsem rád. Věnoval jsem ho dědovi, který mi před týdnem umřel," vysvětlil oslavu, při které ukazoval ruce do nebe.

Co měla Sparta udělat lépe? "Když šli do deseti, měli jsme hru zjednodušit. Měli jsme rozhazovat míče do strany a okamžitě to sypat do vápna. Byl tam nebezpečný David Lafata, taky Venca Kadlec. Právě z toho jsme dali i ten gól. Problém byl, že jsme po přenesení míče na stranu volili zaseknutí dozadu. Ve vápně jsou v tu chvíli tři hráči v náběhu a tím se všechno zbrzdí," vysvětlil.

Přitom příprava se Letenským povedla... "Příprava je jedna věc. Jenže pak přijdou ostré zápasy a je to jinak. V přípravě si můžeme myslet, že to vypadá dobře, ale v lize je to něco úplně jiného. Každý soupeř se na nás ještě víc vyhecuje, zvlášť když vidí, že nejsme v dobré herní ani výsledkové pohodě. Je to rozčarování," pokračoval.

Je Sparta v krizi? "Nenazval bych to krizí, tentokrát ta hra nebyla úplně špatná. Nemůžeme mluvit o tom, že by to bylo úplně katastrofální," uzavřel.

51 23