Calintaru dostal od spoluhráčů za nepovedenou penaltu co proto!

Rumunská liga zpravidla nebývá mezi těmi nejsledovanějšími. Byť rumunské celky pravidelně poráží v pohárech naše zástupce. Při derby Juventus Bukurešť - FCSB (dříve Steaua) se dělo plno zajímavých věcí.

Dějiny Juventusu Bukurešť jsou více než pohnuté. Klub byl založen již v roce 1924 a rok po své existenci dokázal porazit pražskou Slavii 29. června 1925 2:1 (branky vstřelili Melchior a Brauchler). Juventus fungoval v Bukurešti do roku 1952, poté byl přestěhován do Ploesti, kde působil pod názvem Petrolul Ploesti. Nový Juventus byl vzkříšen v roce 1992. Juventus se od svého znovuzaložení pokoušel marně dostat z 3. ligy. Nakonec se to povedlo v sezóně 2014 - 15 a postup to byl bleskový, protože jako nováček slavil ihned posun do nejvyšší soutěže. Jenže tam veškerá legrace zatím skončila.

Juventus si zatím na své konto nepřipsal ani jednu výhru a po 7 kolech má na kontě pouze dva body za remízy a hrozivé skóre 4:11. Proto chtěl uspět v derby s FCSB, vždyť se tvrdí, že derby nezná favorita, navíc FCSB v lize není přesvědčivé a navíc bojuje i na evropské frontě.

Juventus se jakž takž držel vedl dokonce již v 1. minutě díky vlastní brance. Jenže FCSB otočilo výsledek ještě v první půli. Navíc byl v 72. minutě vyloučen Iulian Carabela. Tudíž na body nešlo moc pomýšlet. V 95. minutě tomu osud chtěl napomoci a za hru rukou v pokutovém území byla písknuta penalta proti FCSB. A v tento moment přichází na scénu náš "hrdina" George Calintaru (28). Ten si zjevně jako malý pouštěl dokola penaltu Panenky v Bělehradě v roce 1976. Totéž chtěl provést i v tomto utkání, ale nad výsledkem zaplakal. Navíc ihned poté rozhodčí ukončil zápas vidina bodu zmizela a místo podpory spoluhráčů byl málem inzultován zástupcem kapitána Barbulescem.

Hráč, který působil dosud pouze v průměrných rumunských klubech, dovršil svou smůlu po příchodu do šatny kdy vzteky praštil do stolu a zlomil si prst na ruce. Po této prohře to už nevydržel exrumunský reprezentatnt trenér Daniel Oprita a prohlásil, že u týmu končí.

Autor: Rosťa Králik