Školení mladých reprezentantů
Foto: www.twitter.com

VIDEO: Už žádné ,,Tak určitě"? Fotbalisté jsou školení o tom, jak odpovídat novinářům

Školení mladých reprezentantů

Na internetu se to mnohdy hemží vtípky o tom, jak fotbalisté neumí odpovídat reportérům při rozhovoru. Popletou slova, používají nevhodné výrazy a další. Fotbalová asociace se proto rozhodla udělat změnu a proškolit zejména mladé hráče kopané, aby věděli, jak správně by měli novinářům a reportérům odpovídat.

Jedna z nejpoužívanějších frází během poločasových, či pozápasových rozhovorů možná vymizí. Slavná hláška ,,Tak určitě" se přestala líbit české fotbalové asociaci, která začala školit mládežnické reprezentanty, jak správně s novináři komunikovat. 

Monotónnost přestávkových, či pozápasových rozhovorů je evergreenem každého vysílaného kola. Stále stejné otázky typu ,,Jak jste spokojeni s průběhem prvního poločasu?" nebo ,,Kde se stala chyba?" či ,,Co byste měli zlepšit do druhé půle?". Právě tyto otázky již diváky unavují a když se změnou nepřicházají televizní komentátoři, tak se pro změnu rozhodla právě asociace, která chce hráče nabádat k zajímavějším a sebevědomějším odpovědím, tak aby byl výsledný rozhovor pro diváky více zajímavý než doposud. 

Do budoucna je tak možné, že už legendární hlášku,,Tak určitě" neuslyšíme tak často, jako na přiloženém videu u fotbalistů Viktorie Plzeň. 

121 9