Brankář Sparty David Bičík
Foto: www.facebook.com/davidbicik.cz

VIDEO: Co bude s Davidem Bičíkem?

Brankář Sparty David Bičík

Pražská Sparta potřebuje jistotu v bráně. Ani Dúbravka, ani Koubek ji však nepřinesli. Přijde snad návrat oblíbeného veterána s číslem 35 na zádech mezi tři tyče?

Už před delší dobou přišel David Bičík o místo jedničky. Sparta koupila nadějného mládežnického reprezentačního brankáře Tomáše Koubka, který zkušeného Bičíka z brány vystrnadil. Ačkoliv Bičík neudělal žádnou větší chybu, čekala na něj většinu minulé sezóny pouze pozice brankáře číslo 2. Po příchodu trenéra Rady se brankář s přezdívkou „Čibi“ opět na několik zápasu vrátil do základní sestavy a možná také proto prodloužil v červnu letošního roku smlouvu o další rok. Brankář Sparty David Bičík Zdroj: www.facebook.com/ACSpartaPraha

O pár týdnů později však Sparta ohlásila příchod dalšího brankáře, z Liberce přišel Slovák Martin Dúbravka. A hlavně, přišel nový trenér ze zahraničí, který ihned upřednostnil mladší Bičíkovy kolegy Koubka a Dúbravku. Pro dvojnásobného vítěze české ligy Bičíka tak zbyla jen pozice brankářské trojky, se kterou se nespokojí. Bičík prý podal žádost o hostování nebo přestup a ozval se jeho bývalý zaměstnavatel, Slovan Liberec.

V brance Sparty začal chytat Dúbravka, po chybách s CZ Bělehrad a Bohemians Praha ho však trenér Stramaccioni posadil na lavičku náhradníků.                                   

Jedničkou pro italského kouče má být gólman Koubek, který odchytal slušný zápas v Mladé Boleslavi. V druhém utkání však chyboval a proti Liberci se výrazně podepsal pod blamáž letenských.

V posledních dnech se čile spekuluje, kdo Spartu opustí a zamíří na hostování. Žádné nové zprávy o Davidu Bičíkovi se však neobjevují. Stramaccioni už za své krátké působení na lavičce Sparty ukázal, že pokud se mu někdo nelíbí, nemá problém poslat ho na střídačku. A ani jeden brankář zatím nepřesvědčil. Nasazením Bičíka by si také italský kouč naklonil na svou stranu fanoušky, kteří Bičíka zbožňují. Vítězstvími si zatím Stramaccioni fanoušky nezískal, sázka na zkušeného „Čibiho“ by se mu tak mohla opravdu vyplatit.

Pravděpodobně už tento týden ukáže, co se s Bičíkem stane. Zamíří na hostování, nebo dostane šanci v dresu Sparty?

Autor: Jirka Vokřál
615 0