Mourinho vyhlíží nové posily
Foto: www.thesun.co.uk

United chystá čtyři přestupové bomby

Mourinho vyhlíží nové posily

Lednové přestupové okno je ještě daleko, ale zahraniční deníky již přicházejí se zprávami, že se především Manchester United chystá být v přestupovém období velmi aktivní.

Manchester United patří mezi nejbohatší fotbalové kluby světa a podle toho se taky hodlá chovat během lednového přestupového okna. Tým Josého Mourinha má údajně zájem hned o čtveřici skvělých fotbalistů. 

Rudí ďáblové byli velmi aktivní na přestupovém poli již během léta. Do Manchesteru se za ohromné finanční prostředky stěhovalo trio Romelu Lukaku, Nemanja Matic a Victor Lindelöf. Všichni tři se hned zabydleli v základní sestavě a patří k oporám Rudých ďáblů.

Kdo jsou údajní čtyři hráči, o které Manchester United tak stojí? 

Mesut Özil

Německý reprezentant vzbuzuje zájem hned několika klubů, neboť mu v létě 2018 končí smlouva v Arsenalu. Mezi hlavní zájemce o tohoto kreativního záložníka patří právě United a Barcelona. Vyloučit se zatím nedá ani jeho setrvání v Arsenalu, ale tato možnost patří spíše mezi ty méně pravděpodobné, neboť Özil u Gunners není příliš spokojený. 

Özil prozatím nastoupil do deseti ligových zápasů v nichž si připsal 1 gól a 3 asistence. 

Gareth Bale

Dalším hráčem, o kterého usiluje José Mourinho, je tento waleský reprezentant, který v současné době obléká dres Realu Madrid. Bale přicházel do Madridu s nálepkou rychlého a velmi nadějného křídelního hráče. Tyto předpoklady ovšem příliš nenaplnil a v Madridu se poslední dobou trápí na seznamu zraněných hráčů. V Manchesteru nejspíše doufají, že návrat na anglické trávníky by Baleovi mohl prospět. 

Antoine Griezmann

Hvězda madridského Atlética, francouzský útočník Antoine Griezmann, je taktéž na seznamu možných posil. O tohoto šikovného fotbalistu měl Manchester United zájem již během léta, ale nakonec se přestup neuskutečnil a k Rudým ďáblům zamířil "jen" Romelu Lukaku. Bylo by zajímavé od února sledovat případnou spolupráci Lukaka a Griezmanna na hrotu útoku, neboť oba dva patří mezi ty nejlepší útočníky současnosti.

Danny Rose

Poslední možnou, a zároveň i velmi pravděpodobnou posilou. je Danny Rose z Tottenhamu. Jednání údajně již probíhají a jsou dvě možnosti vyrovnání klubů. První možností je zaplacení celkové částky, kterou bude Tottenham za Rose požadovat. Druhá možnost je výměna Rose za Shawa plus určitý finanční obnos, který by ještě putoval do Tottenhamu. 

Suma sumárum: Rudí ďáblové se chystají v během lednového přestupového období roztočit pořádný kolotoč a bude zajímavé sledovat, kdo všechno na Old Trafford nakonec dorazí, a jak případné posily dokáže trenér Mourinho zakomponovat do již tak nabitého kádru. 

51 0