Pavel Vrba v tréninku
Foto: FCVP/Ladislav Nussbauer

Spokojený Vrba po remíze v Olomouci: "Ještě 10 bodů a jsme v Evropské lize."

Pavel Vrba v tréninku

Pochází z nedalekého Přerova a na Hané je jako doma. Teď se Pavel Vrba ocitl v Olomouci jako soupeř místní Sigmy. A nakonec odjel spokojen. Remíza 0:0 znamená, že Viktoria má stále stejně velký náskok na Sigmu a o bod více na Slavii.

Pavel Vrba v tréninku Zdroj: FCVP/Ladislav Nussbauer "V prvním poločase byla Sigma určitě lepší, kombinačně silnější, rychlejší a měla spoustu odražených balonů. Nebyli jsme tak aktivní, jak bychom si představovali. Na druhou stranu jsme zodpovědně bránili. Nevybavuju si nějakou stoprocentní příležitost soupeře. Byly tam jen závary, nějaké zajímavé akce pro ně," zhodnotil první půli Pavel Vrba.

Líbil se mu také druhý poločas, s konečným skóre je trenér Plzně spojojený. "Druhý poločas už byl pro diváky zajímavější. I my jsme začali hrát víc dopředu, líp kombinovat. Dostali jsme se i do příležitostí. Viz. Krmenčík, který přestřelil. Jsem spokojený, uhráli jsme bod u druhého. To se často nestává. Máme teď i lepší vzájemná utkání."

Pochválil také tým soupeře, který ukázal, že se na jarní část sezóny pořádně připravil. "Sigma hrála velice dobře. Hlavně na levé straně nás v prvním poločase přehrávala. Sigma je druhá. Kdybychom hráli na Spartě nebo na Slavii, tak jsme všichni s bodem spokojení," srovnával Hanáky s kolosy pražských "S".

Na Hanou se vrátil Tomáš Chorý, který ještě na podzim bojoval za Sigmu. "Hrál velice dobře, podržel balony. Možná víc než Michael Krmenčík. Na základě těchto věcí jsme si ho vytipovali. On ten prostor dostávat bude. Momentálně se točí s Krmenčíkem. Má dvaadvacet let a myslím, že v budoucnu to bude v Plzni hrotový útočník číslo jedna. Je obrovsky perspektivní," pochválil ho Pavel Vrba.

Oproti sestavě proti Partizanu Bělehrad, kterému se Plzeň postavila ve čtvrtek, provedl kouč Viktorie pouhé dvě změny. "Když dáte některým hráčům důvěru, je otázka, jestli to máte po jednom zápase překopat. A v dalším zase. Často píšete, že hraju se čtrnácti patnácti lidmi. Já si osobně myslím, že je lepší, když je mužstvo stabilizované a ti hráči dostanou určitý prostor. Aspoň dva, tři zápasy. Ve čtvrtek nějaké změny zase nastanou, ale nebude jich samozřejmě tolik."

I přes zisk dalšího bodu do tabulky a upevnění si pozice v ní však Pavel Vrba ještě nechce spekulovat o zisku titulu. "Já tvrdím, že deset bodů nám stačí k tomu, abychom hráli Evropskou ligu. Až jich budeme mít těch 57, můžeme se bavit, co může být dál. Znáte hráče. Můžete říkat, že Dan Kolář má při standardce hlídat nějakého hráče. Přijde patnáctá minuta, milej Kolář spí a Sigma zahraje standardku, kterou ukazujeme na videu třeba deset minut," vtipkoval na závěr.

144 58