Srđan Plavšić
Foto: www.facebook.com/ACSpartaPraha/

Sparťanská juniorka porazila starší výběr Liverpoolu!

Srđan Plavšić

Fotbalové Spartě se v letošní sezóně vůbec nedaří, jejím příznivcům tak mohla zlepšit náladu alespoň překvapivá výhra juniorů v Liverpoolu. Ostrované nedokázali potvrdit roli favorita ani přes to, že nastoupili s o dva roky starším kádrem než jejich soupeř.

Sestava Liverpoolu přitom nevypadala vůbec špatně. Například v bráně se představil čtyřnásobný velšský reprezentant, Danny Ward. Zálohu dirigoval historicky nejmladší velšský střelec Ben Woodburn, jenž je mnohými odborníky a fanoušky považován za nástupce legendárního Stevena Gerrarda. V útoku nastoupil 3. nejlepší střelec juniorské Premier League, Harry Wilson, spolu s Dannym Ingsem, který by se po dlouhém zranění rád znovu vrátil do A týmu.

I Sparťany doplnilo pár hráčů pohybujících se na pomezí mezi áčkem a juniorkou. V její případě se jednalo především o sedmadvacetiletého Lukáše Marečka a dvaadvacetiletého Lukáše Juliše

Už první poločas přinesl velké šance na obou stranách. Woodburn trefil břevno z volného kopu, Juliš nastřelil po brejku tyč a na závěr zahodil kapitán Liverpoolu Wilson penaltu.

Poté, co Wilson neproměnil své šance ani ve druhé půli, mohli jít po faulu v pokutovém území na Daa do vedení Sparťané. Srđana Plavšiće ovšem nejdříve vychytal Danny Ward, dorážku pak poslal srbský záložník vysoko nad. Gólové radosti se tak dočkal až v 87. minutě, kdy ze strany propálil brankáře a rozhodl o vítězství Sparty

Sestavy:

Liverpool: Ward, Masterson, Johnston, Kane, Jones, Ejaria, Wilson, Woodburn, Ings, Dhanda, Adekanye

Sparta: Vorel, Burda, Köstl, Březina (70. Boula), Ćivić, Novotný (60. Christián Frýdek), Sedláček, Mareček, Plavšić, Drchal, Juliš (65. Dao)

Autor: Michal Podrazil
125 3