Plzeň rozstřílela Duklu

Souhrn zatím odehraných zápasů 1. kola HET Ligy

HET Liga má za sebou prozatím 5 zápasů. Kdy se třikrát radovaly domácí týmy, jednou tým hostující a jeden zápas skončil smírně 1:1

FC Zbrojovka Brno - FC Baník Ostrava (1:3)

Úvodní zápas sezóny obstaral páteční duel mezi Brnem a Ostravou. Oba týmy nastupovaly do ligy s jediným cílem a to urvat v prvním zápase 3 body a začít sezónu co nejlépe.

V utkáním vyrovnaném na držení míče i na střely se do vedení dostal Baník, když se zpoza vápna krásnou střelou prosadil Hrubý. Vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat. V 37. minutě se poprvé v první lize prosadil Kratochvíl a srovnal na 1:1. To bylo z prvního poločasu vše.

Ve druhém poločase se hra přelévala z jedné strany hřiště na druhou a žádný z týmů si nedokázal vytvořit větší tlak. Třetí branka utkání nakonec přišla v 73. minutě, když se hlavou prosadila legenda Baníku Ostrava Milan Baroš. Brno následně vrhlo všechny síly do útoku, ale přišla další rána. V 87. minutě na konečných 1:3 upravil Stáňa. Baník tak porazil v úvodním zápase nové sezóny Brno 3:1 a alespoň na jeden den se dostal do čela soutěže

MFK Karviná - FC Vysočina Jihlava (2:0)

Karviná chtěla na svém domácím hřišti potvrdit úspěšnou minulou sezónu a porazit Jihlavu. Naopak tým z Vysočiny již na minulou sezónu myslet určitě nechce a chce si co nejdříve zajistit klidný středu tabulky.

Zápas těchto dvou týmů byl zprvu soubojem bývalých slávistických brankářů. Berkovec v bráně Karviné a Rakovan v jihlavské bráně předvedli během prvního poločasu několik skvělých zákroků. Stavem 0:0 však první poločas nakonec neskončil, neboť v 37. minutě se po správně nařízené penaltě prosadil Šisler a poslal Karvinou do vedení 1:0

Druhý poločas měl za sebou deset minut a karvinští fanoušci se radovali podruhé, když ve vápně prodloužil Wágner míč ke Kalibiškovi, který se z blízkosti nemýlil. Další branku již utkání nepřineslo a tak Karviná porazila Jihlavu 2:0

FC Viktoria Plzeň - FK Dukla Praha (4:0)

Po třech a půl letech se na lavičku Plzně vrátil Pavel Vrba a hned byl u vítězství svého týmu vysoko 4:0 nad pražskou Duklou

Všechny čtyři góly padly v prvním poločase. Nejprve se po centru Hrošovského prosadil hlavou nikým nehlídaný Hejda. Druhou branku zápasu vstřelil po přihrávce před prázdnou bránu Hrošovský a Plzeň vedla po 16. minutách 2:0. Třetí branku přichystal pro Krmenčíka Havel, když pod sebe skvěle zklepnul dlouhý centr. Krmenčík se pak před brankářem Radou nemýlil a poslal Plzeň do vedení 3:0. Čtvrtý a zároveň poslední gól zápasu vstřelil po zpětné přihrávce od Kopice Hořava a upravil na konečných 4:0 pro Plzeň

Druhý poločas už se spíše jen dohrával a své šance si dokázala vytvořit i Dukla, avšak na konečném výsledku se již nic nezměnilo a Plzeň tak odstartovala novou sezónu přesvědčivou výhrou 4:0 nad pražskou Duklou.

1.FC Slovácko - FK Jablonec (1:1)

Zápas mezi Slováckem a Jabloncem fanouškům přiliš šancí nenabídl a o výsledném skóre se rozhodlo již během prvního poločasu.

Výborný vstup do utkání předvedli hráči Slovácka, kteří se dokázali prosadit hned ve 3. minutě. Centr Navrátila z pravé strany dokázal za Hrubého záda dostat Zajíc a Slovácko šlo rychle do vedení 1:0. Z vedení se však neradovalo dlouho. Již v 19. minutě se při závaru po rohovém kopu dostal k balónu Mihálik a vyrovnal na 1:1.

Druhý poločas již přiliš šancí nenabídl. Za zmínku snad stojí jen dělovka Danička, která skončila jen těsně nad břevnem Hrubého branky.

Vyrovnaná zápas tedy nakonec skončil smírným výsledkem 1:1

SK Slavia Praha - FK Teplice (1:0)

Loňský mistr přivítal k prvnímu utkání sezóny na svém hřišti ambiciózní tým z Teplic. Trenér Šilhavý udělal oproti zápasu s Borisovem v sestavě hned 7 změn i tak to ale na Teplice stačilo a Slavia slavila výhru 1:0.

Slavia vstoupila do utkání aktivněji a hned v první minutě nebezpečně střílel Bořil. Jeho střele však scházela přesnost. Nejdůležitější a zároveň i nejkontroverznější moment zápasu se udál v 8. minutě. Ve vápně odehrál kostrbatě Vondrášek míč do bezpečí, avšak rozhodčí Orel odpískal penaltu, neboť si myslel, že Vondrášek zahrál rukou. Penalta se však kopat neměla. Vondrášek zasáhl balón nejprve nohou a pak hlavou. Nařízenou penaltu proměnil Halil Altintop a Slavia šla do vedení 1:0. V dalším průběhu prvního poločasu se do zakončení dostal ještě Mešanovič na jedné straně a Vaněček na straně druhé. Ani jeden však nemířili přesně.

Druhý poločas již přiliš fotbalové krásy nenabídl. Slavia hájila hubené vedení a vyrážela do brejků. Teplice naopak hledaly způsob jak překonat slávistickou obranu a vyrovnat stav zápasu. Nejzajímavější moment druhého poločasu přišel v 86. minutě, když z vápna vypálil Kučera, jehož střelu tečovoval jen o pár centimetrů mimo branku obránce Jugas.

Slavia nakonec vítězství 1:0 uhájila a prodloužila sérii neporazitelnosti již na 27 zápasů.